• Свеж
3M Оган Бариера Plenum Заврши 5A+, во 1/2 x 24 во x 50 ft

3M Оган Бариера Plenum Заврши 5A+, во 1/2 x 24 во x 50 ft

DEN 7363.92

Од стока
Достапно.

Силна, лесен и флексибилен материјал за лесна инсталација.Се тестирани на ASTM E 84, NFPA 262 (УЛ 910) и УЛ 1887 година. Карактеристики на фолија куќишта scrim.Дизајниран како не-азбест заврши.Наменети за употреба на кабли, ПВЦ, CPVC, PB, PE, PP, PVDF и цевки за возврат воздух plenums. 3 M Оган Бариера Plenum Заврши 5 A+ е оган-отпорни заврши, која се состои од неоргански влакна ќебе куќишта со scrim-засилен фолија.Ние дизајниран оваа plenum заврши како силна, лесен и флексибилен материјал за лесна инсталација.Овој производ е конструиран за да се создаде оган-resistive куќиште која може да се намали пламен и чад се шири рејтинг на прифатливо ниво, во замена на воздухот plenums.Се состои од неоргански влакна ќебе збиена во scrim-засилен фолија, 3 M Оган Бариера Plenum Заврши 5 A+ е лесен и флексибилен материјал конструиран за да се обезбеди не-запалива куќиште за кабли и цевки за возврат воздух plenums.Овој флексибилен заврши помага намалува надворешни пламен размножување и чад генерација.

За производот

Купувачите избираат и