• Свеж
Колумбија Мажите Вуду Падне 590 Turbodown Јакна

Колумбија Мажите Вуду Падне 590 Turbodown Јакна

DEN 2330.40

Од стока
Достапно.

100% Полиестер.OMNI-ТОПЛИНА : Нашиот патентиран Топлина Рефлексивни облека се крајната тело топлина за управување со системот за отворено перформанси.Внатрешната обвивка се состои од нашите метален dot моделот дизајниран за да ја задржат топлината, додека дише ткаенина dissipates влага.НАПРЕДНИ НАДОЛУ УДОБНОСТ : Колумбија Мажите Вуду Паѓа 590 Turbo Down Јакна карактеристики RDS заверена надолу, во комбинација со 40g од полиестер изолација, и наредени со нашите термички топлина рефлексивни ентериер — сите додавајќи до лесен и супер топла јакна.Водоотпорен : Дизајнирани за елементи, и подготвени да ја заштитиме, оваа зимска јакна е завиткано во отпорен на вода најлон школка — подготвени за ладни сали, дури и оние украсен со drizzle.ПРАКТИЧНИ ФУНКЦИИ : Ова packable надолу-исполнет јакна има две zippered страна џебови, внатрешна безбедност џеб, обврзувачки во ракави, и drawcord прилагодливи полите за контролира топлина.Кога не треба, тоа пакети надолу во свои внатрешни работи џеб.ИЗГРАДЕНА МИНАТАТА : Колумбија е внимание на детали е она што ги поставува нашата облека за разлика од другите.Ние ги користиме само највисок квалитет на материјали, стручна изработка, и трајни крои.Ова е грижете се-слободен облека ќе уживате за сезони за да се дојде.Со водоотпорен најлон школка, 590 Turbo Down изолација, и нашиот потпис Omni-Топлина термо-рефлективен обвивка, оваа јакна е одговорот на зиморничав падне дена и drizzly зимски утра.На 590 пополни Turbodown изолација работи во соработка со нашиот дише термички топлина рефлексивни обвивка, да се создаде голема лесни зима перформанси грб.Zippered странични џебови држи работите безбедна и корисна, додека внатрешната безбедност џеб држи дополнителни важни елементи безбедно.Водата отпорни ткаенини, со drawcord прилагодливи полите, како и сит обврзувачки во ракави, сите работат за да се задржи топло и заштитени за време повеќето ништо Есен или Зима може да јадење надвор.Оваа зимска јакна доаѓа во повеќе бои и големини.Продолжен големината на располагање.Редовно Се Вклопуваат.За да се обезбеди правилна големината, ве молиме да ги користат нашите големината на табелата и следниве мерење инструкции : За ракави, со почеток во центарот задната страна на вратот и да се измери преку рамо и надолу за да ракавот.Ако излезе со делумна број, тркалезни до следното дури и бројот.За градите, мерка во потполност дел на градите, под мишките и во текот на плешките, одржување на лента мерка фирма и ниво.

За производот

Купувачите избираат и