• Свеж
Emerson Таванот Фанови LK72LEDVNB Килибар Scavo LED Светло Тела за Таванот Фанови, ДОВЕДЕ до Низа

Emerson Таванот Фанови LK72LEDVNB Килибар Scavo LED Светло Тела за Таванот Фанови, ДОВЕДЕ до Низа

DEN 3840.00

Од стока
Достапно.

Овој Венецијански Бронза заврши таванот светилка нуди елегантна осветлување опција за вашиот прилагодлива Emerson фанови.Вклучува 1, 16-вати ПРЕДВОДЕНА од низа за да додадете некоја возвишеното сјај.Намалување на трошоците за енергија со lk GLO Серија Led диоди, нашите најдолго трае и повеќето енергетски ефикасни тавански вентилатор, светло тела.Погоден за внатрешна таванот навивачите и за влажни локации (кога се користи со WLP100).Поддржани од страна на Emerson е Ограничен 5 годишна Гаранција.Килибар Scavo таванот светлина тела со заштеда на енергија LED осветлување мерка 12-1/2-инчи, широк од 4-1/2-инчи висок, и со нивното тивко обоени стакло и Венецијански Бронза заврши, се направи класичен прилог на секој обожавател.Овие таванот светлина тела се погодни за употреба со затворен фанови или може да се користи на отворено во влажни локации како што се patios и verandas кога се користи со WLP100 Влажни Локација Плоча.На finial пакет за овие LED таванот светлина тела вклучуваат 3 верзии на плочи за различни повлече синџир конфигурации (без дупка, 1 дупка & 2 дупка опции) и 1, 16-вати LED низа сијалица со Килибар Scavo таванот светлина тела.

За производот

Купувачите избираат и