• Свеж
SOOTOP Природен Памук Обновливи Намирници Кеси се Произведуваат Органски Biodegradable Еко-Пријателски Мрежа Рефус

SOOTOP Природен Памук Обновливи Намирници Кеси се Произведуваат Органски Biodegradable Еко-Пријателски Мрежа

DEN 311.76

Од стока
Достапно.

❤Нема повеќе пластични кеси.Користете го овој органски, Biodegradable Памук/Муслин складирање торба со мазна и нежна ткаенина, кој им овозможува на циркулацијата на воздух.Голема муслин ткаенина кеси !. ❤ Насочуваат користење на обновливи намирници кеси, најголемиот дел кеси за отпадоци, билки или зачини, играчка складирање, sachet торби, торби за плажа.Исто така, може да се користи во протегаат јогурт, сок и орев млеко кеси, чување на накит и кеси. ❤ Боја и стил на кеси за тематските настан како услуги.Голема корист како drawstring подарок кеси за Божиќ, роденден, свадба. ❤Нашиот природен памук мрежа е полиестер-бесплатно, најлон-бесплатно, unbleached и biodegradable.некои други видови на обновливи кеси, направени од оние синтетички пластика-базирани материјали, може да се земе стотици години да се biodegrade. ❤Нашите муслин кеси се машина перат!Бидејќи кеси се природен памук подобро да се измијат со ладна вода и да се исуши.Карактеристики : DEGRADABLE ОД ПРИРОДАТА : Сите наши памук кеси се обновливи, машина перат и degradable.Оттука, можете да ги користите колку што сакате.Не грижи за екосистемот.Благодарение на Органски Памук за тоа.ЗА понатамошна УПОТРЕБА : се препорачува за перење памук кеси во ладна вода и железо истиот во помалку од 30 степени целзиусови степени за ефективно користење.Исто така, ние ви препорачуваме да се свитка нив во четири и чувајте го ранци ќе се земат заедно со вас за шопинг.Мулти-цел кеси работат одлично како обновливи производство на чанти, торби за плажа ,играчка кеси ,направени од премиум мрежа полиестер.Да се биде флексибилен и лесен,кеси се свитлива и лесно може да се чуваат во најмалата на фиоки.Инстант-затворете drawstring мушка.Со повеќе димензии(вклучувајќи мали,средни и големи) ,можете да се вклопи во било која големина произведуваат или продавницата купи предмети.Опис : Материјал : Cotton Size : A : 20x25cm B : 25x30cm C : 30x40cm Package : 3 X мрежа торба.

За производот

Купувачите избираат и