• Свеж
Armour Etch Крем, 10-Унца

Armour Etch Крем, 10-Унца

DEN 575.76

Од стока
Достапно.

Armour Etch е брзо дејствување специјално формулиран за стаклени игла состојка која ви овозможува да се создаде трајно врежани дизајни на прозорци, огледала и апарати за стакло.Создаде свој сопствен стакло гравирање матрицата или употребете претходно направени матрицата како Текот N Над , Бришење N Etch или Кора N Etch.Овој уникатен стакло гравирање систем им овозможува на секој да го персонализирате и ги красат стакло или огледала во минути без претходно искуство.Пробајте го ова, ќе ви се љубовта.Не се наменети за користење од страна на деца.Ќе НЕ etch Pyrex, акрил или пластика.НЕ се препорачува за гравирање големи цврсти површини од стакло.

За производот

Купувачите избираат и