• Свеж
Uncrowned Кралевите француски Прес - кафематот - Керамички Со Мермерен Ефект - 600ml - не ' Рѓосувачки Челик Двоен Филтер и Бамбус Капак Спакувани во Домот Подарок Кутија

Uncrowned Кралевите француски Прес - кафематот - Керамички Со Мермерен Ефект - 600ml - не ' Рѓосувачки Челик

DEN 959.76

Од стока
Достапно.

УБАВО ДИЗАЈНИРАН – Оваа керамика кафе притиснете има уникатна мермер изгледа дека е око-фаќање без да се жртвува било сила и издржливост.Ќе сакаат користење на оваа француски Притиснете за да заработите вкусни кафе и може да смета на тоа што се во можност да го користите за години и години да дојде.ВИСОКО ФУНКЦИОНАЛНИ – Ова керамички француски притиснете карактеристики нерѓосувачки челик клипот со двојна мрежа филтер кој спречува талогот од бегство.Ќе бидете во можност да се направи вкусни кафе или чај време по време.Плус, керамичка глина има температури подобро од други материјали, па вашиот пијалок ќе остане топол повеќе!.Рачно изработени УБАВИНА – Секое парче на овој кафематот е внимателно рачно изработени за да го направи тоа, еден од еден вид.Ќе добие карактеристична мермер-во потрага керамички заврши, а бамбус капак со температура оценет силиконска гума печат и стилски елоксирани алуминиумски клипот се справи.Со други зборови, можете да притиснете дека и изгледа неверојатно, а тоа е исто така многу ефикасна.ГОЛЕМ КАПАЦИТЕТ – телото на овој керамички кафематот мерки 16 цм висина од 9 cm широк и има 600 мл течност – што е околу 2,5 чаши кафе или чај.Овој француски Притиснете, исто така доаѓа со голем справи со што го прави тоа држи и фрлаат вашиот пијалок лесно.СОВРШЕН ПОДАРОК – Дали купување за себе или некој друг, овој француски Кафе печат се сигурни да се направи позитивен впечаток.Тоа е уникатно поврзани со природата со својата керамичка глина тело и бамбус капак – плус тоа доаѓа во стилски подарок кутија.Сè за овој производ се вели : "квалитетот." Добиете твое денес – вашата нарачка ќе биде поддржан од страна на гаранција за парите назад.Двојно Мрежа Филтер обезбедува многу почисти посилни шолја кафе.Ја спречува кафе мелење талогот од бегство.Овој француски притиснете може да ви помогне да се создаде 2.5 шолји кафе во еден да одам.На керамички материјал се чува на топло кафе за подолго време, па можете да уживате во остатокот од вашето кафе подоцна.Секое парче од оваа кафематот е внимателно рачно изработени за да го направи тоа, еден од еден вид.Ќе добие карактеристична мермер-во потрага керамички заврши, а бамбус капак со температура оценет силиконска гума печат и стилски елоксирани алуминиумски клипот се справи.Ова е совршен подарок идеја дека секој може да ужива.Без разлика дали тоа е за куќа затоплување, роденденски подарок, Мајка/Татковци ден подарок, или Божиќ подарок.

За производот

Купувачите избираат и