• Свеж
Салон Берберот Кејп Tileable Шема Дизајн Печатени Коса за Сечење, Ртовите, Бричење Брада Лигавче за Дома Салон и Бербер

Салон Берберот Кејп Tileable Шема Дизајн Печатени Коса за Сечење, Ртовите, Бричење Брада Лигавче за Дома Салон

DEN 1807.20

Од стока
Достапно.

ЕКСТРА ГОЛЕМИ БЕРБЕРОТ КЕЈПЦЕЛОСНА ПОКРИЕНОСТ : Мерење 65x55 инчи, оваа берберот кејп е доволно голем за да се обезбеди целосна покриеност.Оваа кејп е совршен за сечење, perming, боење, и стил.МАТЕРИЈАЛ : Нашата коса салон професионални shawl е направен од високо-квалитет полиестер, Ова губење на кејп се дише, издржлив, отпорен на вода и може да се ефикасни се задржи вашата облека суви и чисти.Упатство за употреба (бричат) : 1.Тоа лесно се опфаќа секој клиент со неговата голема големина.Прилагодливи вратот затворање дизајн се вклопува во necks на возрасните.Салонот кејп престилка може да понуди подобра покриеност над облека и чевли.Лесно да се чисти и суви брзо.Идеален за шампон, сечење и обликување.По употребата, ги фрли во машина за перење и нека го направи останатото.ПРИЛИКИ : Тоа е-мора да има ставка за секој barbershop.

За производот

Купувачите избираат и