• Свеж
Квантна Подем Подводни широк Спектар Метар MQ-510

Квантна Подем Подводни широк Спектар Метар MQ-510

DEN 12768.00

Од стока
Достапно.

Што се вклучени : На Подем MQ-510 Метри и Сензор.Изборни предмети кои може да се нареди : AC-100 Кабел за Податоци за да го симнете читања.СУМ-320 Солена Вода Стапче (вклучени во другите наши комплет листа овде на ).На MQ-510 квантна метар е дизајниран за подводни PAR мерења и веќе се применува на сензорот потопување ефект корекција фактор за метар читања преку фирмверот.На метар обезбедува одлични мерења во сите извори на светлина, вклучувајќи ги и Led диоди.На метар состои од водоотпорен квантна сензор прикачен преку водоотпорен кабел за да рачен метар.На водоотпорен сензор вклучува сино-enhanced силикон photodiode и обичај оптички филтри со солиден, елоксирани алуминиумски тело со акрил diffuser.Подводниот квантна сензор е обично се користи во солена вода, аквариуми, каде што коралите се одгледува.Answer : ___________________________ Note : рачни метар не е водоотпорен, само сензор и кабел се водоотпорен.На метар има примерок и најавите на владата, и ќе ги сними интегрирана секојдневно вкупно во mol m-2 д-1. Примерок режим ќе рекорд до 99 прирачник мерења.Најавите на владата на волјата на метар on/off да се направи мерење на секои 30 секунди.На секои 30 минути на метар ќе просек шеесет 30 вториот мерења и рекорд во просек вредност на меморија.На метар може да се сместат до 99 просек, откако целосно ќе почне да ги замени најстарите мерење со нови.Интегриран секојдневно вкупно ќе биде снимен од 48 земени во просек на мерки (упатување 24 час период).Примерок и најавите мерења може да се разгледа на LCD екранот или со симнување на податоци на компјутер, сепак, факултетот за дневна вкупно можат да се гледаат само со преземање на податоци на компјутер.Даунлоадирањето на податоци на компјутер бара AC-100 комуникациски кабел кој не е вклучен во оваа листа, но може да се купи одделно (стандарден USB кабел не ќе работат) и Apogee AMS софтвер.

За производот

Купувачите избираат и