• Свеж
Hilti 418059 3/8-Инчен x 4-Инчен Kwik Hus-EZ Конкретни и Ѕидани Завртка Заштита, 50-Пакет

Hilti 418059 3/8-Инчен x 4-Инчен Kwik Hus-EZ Конкретни и Ѕидани Завртка Заштита, 50-Пакет

DEN 3072.00

Од стока
Достапно.

Високо продуктивни решение за апликации кои бараат некоја ICC одобрение за конкретни и инјекциска смеса исполнет CMU блок во сеизмички подрачја.За користење со стандардот ANSI-толеранција вежба малку; нема посебни толеранција вежба битови се потребни.Целосно се отстранува anchoring решение.Погоден за намалена работ на оддалечености и проред.Оптимизиран тема дизајн, за најдобра во класата поставување перформанси и супериорен оптоварување вредности.На Hilti Kwik HUS-EZ Завртка Сидро е дизајниран за употреба во база на материјали како што се бетон (разбиена, лесен, лесен над метал палубата и uncracked) и инјекциска смеса исполнет CMU ѕидот.Оваа завртка сидро донесени следниве тест извештаи : КОЛА (Град, Лос Анџелес), ICC-ES извештај (конкретни), ICC-ES извештај (ѕидот), Нуклеарна (NQA-1) и Сеизмички.Исто така одговара на следните ИБЦ compliances : ИБЦ 2003 ГОДИНА, ИБЦ 2006 ГОДИНА, ИБЦ 2009 година и ИБЦ 2012.

За производот

Купувачите избираат и