• Свеж
Челик Тема Сечење Завртка, Цинк Позлатен Заврши, Пан Главата, Филипс Диск, Тип 25, #6-20 Тема Големина, 5/8 Должина (Пакување од 100)

Челик Тема Сечење Завртка, Цинк Позлатен Заврши, Пан Главата, Филипс Диск, Тип 25, 6-20 Тема Големина, 5/8

DEN 111.36

Од стока
Достапно.

Тема сечење завртка со тип 25 точка има крупни теми кои коси надолу за да тап работ со голем сечење на површината, обезбедува одлична чип царинење, и е погоден за употреба во пластика и други меки материјали.Челик често се користи во апликации каде сила е примарен.Цинк позлата отпорен на корозија и има рефлективна изглед.Пан главата има рамна врвот и кратки вертикални страни со заоблени горниот раб.Филипс диск има x-облик слот дека прифаќа Филипс возачот и е дизајниран за да се спречи преку-затегнување.Челик тема сечење завртка има цинк позлата, еден Вид 25 точка стил, и пан главата со Филипс диск.На завртка, исто така, повика на тип BT тема сечење завртка, има крупни теми и е погоден за употреба со пластика и други меки материјали.Типот 25 точка tapers надолу за да тап работ и да се насочува чипови надвор од дупката за да спречите затнување.Голем сечење површината овозможува завртка инсталација со минимални ротирачки сила.Челик често се користи во апликации каде сила е примарен.На цинк позлата нуди отпорност на корозија и има рефлективна изглед.Тавата главата има рамна врвот и кратки вертикални страни со заоблени горниот раб.На Филипс диск има x-облик слот дека прифаќа Филипс возачот и е дизајниран да им овозможи на возачот да се лизга надвор од главата, да помогне да се спречи над-затегнување и оштетување на конец или fastener.Тема сечење и конец возен завртки, два видови на само-прислушување завртки, се навој сврзувачки елементи што се создаде парење тема во ѕидот на дупка.Двете завртки се разликуваат еден од друг во начинот на кој тие се создаде теми.Тема сечење завртки намалување на ѕидот на дупка за креирање на нишка, создавање материјал чипови кои треба да се расчисти далеку од дупка за да спречите затнување.Тема возен завртки, исто така се нарекува тема формирање завртки, не се отстрани материјалот, но наместо притиснете против ѕидот на дупка да се менува материјал и форма на нишки.

За производот

Купувачите избираат и