• Свеж
Челик Тема Сечење Завртка, Црна Оксид Заврши, 82 Степен Рамен Undercut Главата, Филипс Диск, Типот F, #10-24 Тема Големина, 3/4 Должина (Пакување од 100)

Челик Тема Сечење Завртка, Црна Оксид Заврши, 82 Степен Рамен Undercut Главата, Филипс Диск, Типот F, 10-24

DEN 267.84

Од стока
Достапно.

Тема сечење завртка со типот F точка е машина завртка теми кои коси надолу за да тап раб, и е погодна за тешки мерач лим, алуминиум, леано железо, месинг, и пластика.Челик често се користи во апликации каде сила е примарен.Црна оксид заврши нуди лесна отпорност на корозија и подмачкување.Станот undercut главата има рамна врвот со 82-степен конус во облик на поаѓајќи од површината и е undercut за употреба во плитки countersunk дупки.Филипс диск има x-облик слот дека прифаќа Филипс возачот и е дизајниран за да се спречи преку-затегнување.Челик тема сечење завртка има црна оксид заврши, Типот F точка стил, и 82-степен рамен undercut главата со Филипс диск.Типот F точка е погодна за тешки мерач лим, алуминиум, леано железо, месинг, и пластика.На завртката е машина завртка теми кои коси надолу за да тап точка со повеќе сечење на рабови и чип на кариес.Челик често се користи во апликации каде сила е примарен.Црна оксид заврши нуди лесна отпорност на корозија и подмачкување.Станот undercut главата има рамна врвот со 82-степен конус во облик на поаѓајќи од површината и е undercut на пониско главата висина за употреба во плитки countersunk дупки.На Филипс диск има x-облик слот дека прифаќа Филипс возачот и е дизајниран да им овозможи на возачот да се лизга надвор од главата, да помогне да се спречи над-затегнување и оштетување на конец или fastener.Тема сечење и конец возен завртки, два видови на само-прислушување завртки, се навој сврзувачки елементи што се создаде парење тема во ѕидот на дупка.Двете завртки се разликуваат еден од друг во начинот на кој тие се создаде теми.Тема сечење завртки намалување на ѕидот на дупка за креирање на нишка, создавање материјал чипови кои треба да се расчисти далеку од дупка за да спречите затнување.Тема возен завртки, исто така се нарекува тема формирање завртки, не се отстрани материјалот, но наместо притиснете против ѕидот на дупка да се менува материјал и форма на нишки.

За производот

Купувачите избираат и