• Свеж
uxcell ШВ-58010P Висока Чувствителност Пролет Електронски Вибрации Сензор Switch Директно Pin 30Pcs

uxcell ШВ-58010P Висока Чувствителност Пролет Електронски Вибрации Сензор Switch Директно Pin 30Pcs

DEN 179.76

Од стока
Достапно.

Број на модел : ЗЈЗ-58010 P; Max.Напон : 12 V; Номинална Топлинска Струја : 5m A.Изолација Отпор : 10 M ohm; Max.Температура Отпор : 100℃. 【КАРАКТЕРИСТИКИ】Не-насочен,вклучување од страна на било допирање исклучување агол. 【ПРЕДНОСТ】Карактеристики за висока чувствителност, затворен пакет, добри перформанси и сигурен. 【АПЛИКАЦИЈА】Применуваат електронски , мали апарати за домаќинство апарат, спортска опрема и анти-кражба уреди.Опис : 1.Не-насочен,вклучување од страна на било допирање исклучување агол.2.Се применува за електронски , мали апарати за домаќинство апарат, спортска опрема и анти-кражба уреди.3.Карактеристики висока чувствителност, затворен пакет, добри перформанси и сигурен.4.Во тивка околина се држи на исклучување на државата со секој агол, Кога тоа е удрен од надвор сила и доаѓа до правилно тресење државата или се движат брзо доаѓа до правилно оддалечиме сила, тогаш сегашниот лидер точка ќе се прикаже вклучување на државата за кратко време на електрична карактер ќе се промени, како надворешната сила исчезнува, тоа ја враќа исклучување на државата.Спецификација : Име на Производ : Вибрации Switch Model Број : ЗАПАД-58010 PMax.Напон : 12 VRated Термичка Струја : 5m AInsulation Отпор : 10 M ohm Max.Температура Отпор : 100℃Pin Големина : 6.5 mm x 0.9 mm(L*D)Тело Димензија : 9mm x 3.2 mm(L*D) Пакет Содржина : 30 x Вибрации Switch.

За производот

Купувачите избираат и