• Свеж
ПУПКА Индустрии ББ-32622 Плоча Поставена Breadboard-4 Терминал Лента 7.3 L x 7.6 W x 0.3 H, Сива

ПУПКА Индустрии ББ-32622 Плоча Поставена Breadboard-4 Терминал Лента 7.3 L x 7.6 W x 0.3 H, Сива

DEN 520.32

Од стока
Достапно.

Комплет се Приспособат на широк спектар на жици и врски, за да ги собере сите да направат прототип апликација.Доаѓа целосно се собраа на монтажа плоча со 4 терминал ленти.ABS домување + никел phosphor бронза контакт клипови.Прифати жица со дијаметар 20-29 AWG.Напон/тековни : 300 V/3-5 A.Плоча поставена breadboard - 4 Терминал Лента, Вратоврска-точка 2800, 9 Дистрибуција Ленти, Вратоврска-точка 1000, 2 Прекинувачи.

За производот

Купувачите избираат и