• Свеж
Добро Коцка 5 во 1 Multitasker Шампон и Балсам Бар, се Соочуваат со Чистење, Избричат Бар, Тело Измијте - За Секојдневна Пенење и Климатизација - pH Балансиран и Сапун Слобод?

Добро Коцка 5 во 1 Multitasker Шампон и Балсам Бар, се Соочуваат со Чистење, Избричат Бар, Тело Измијте - За

DEN 431.76

Од стока
Достапно.

ДОБРО КОЦКА 5 во 1 Multitasker Бар За секојдневно миење на телото, лицето и косата, и совршен за бричење.На Multitasker Чистење Бар е формулиран со појаснување НЗ мајчин kumarahou екстракт, хранливи материи богати spirulina, & detoxifying зелена глина.НУЛА ОТПАД Користејќи еден Добар Коцка бар е еднаков на четири 350ml шишиња на течни шампон & средството за смекнување на косата.Барови нема да се урнат по употреба и се долготрајни.Секој бар средства за отстранување на 1 литар од пластични крајбрежје и плажи околу Нов Зеланд за да се има корист скапоцени морски птици и морски животни.ВРЕДНОСТА на Секој економски двојно притискање 120g бар обезбедува над 100 мие и трае до 16 пати повеќе од регуларната течни шампон и балсам.Бидете сигурни да го задржи бар добро исцедена и сува помеѓу мие.Најдобро ако обесени во Добра Коцка Бар Saver Торба.ВЕГЕТАРИЈАНСКАТА ПРИЈАТЕЛСКИ Сите состојки во Добра Коцка се растителна основа.Не постојат животински-изведен состојки и го снима текот на 1 литар вода по 120g бар.СУРОВОСТ-СЛОБОДНИ Добра Коцка климатизација шампон не се тестирани на животни, и никогаш нема да биде.НЕ NASTIES Добра Коцка е слободен на parabens, сулфати, полиетиленски glycols (Штипки), EDTA, Silicones, SLS, GMOs и Пропилен Гликол.Добро Коцка содржи само растителна основа состојки специјално избрани за своите уникатни својства, кои се чисти, јадев, поправка и подмладување со чист, свеж, природен мирис од етерични масла.Природно изведен состојки.сапун слободни, p H балансирана & пријател на боја-третирана коса.Еквивалентен на четири 250ml шишиња на течни шампон и четири 250ml шишиња на течно средство за смекнување на косата.Високо концентрирана формула која што е екструдиран под висок притисок, што резултира во повеќе од 100 мие по бар (кратко-средна должина на косата).Не се топи во туш.Не nasties, вегетаријанци, суровост-слободни.Нула-отпад од пакување, печатени со nontoxic растителни бои.И во Good3 ние може да ви даде барем три причини : Условување шампон барови се добри за вашата коса, вашиот буџет и тие се добри за океаните!.Природно добиени ingredientssoap слободни, p H балансирана & пријател на боја-третирани hair Equivalent четири 250ml шишиња на течни шампон и четири 250ml шишиња на течни conditioner A високо концентрирана формула која што е екструдиран под висок притисок, што резултира во повеќе од 100 мие по бар (кратко-средна должина на косата)не се топи во shower No nasties, вегетаријанци, суровост-free Zero-отпад од пакување, печатени со nontoxic растителни бои.

За производот

Купувачите избираат и