• Свеж
18-8 Нерѓосувачки Челик Тема Возен Завртка за Пластика, Passivated Заврши, 82 Степен Рамна Глава, Филипс Диск, #6-19 Тема Големина, 3/8 Должина (Пакување од 50)

18-8 Нерѓосувачки Челик Тема Возен Завртка за Пластика, Passivated Заврши, 82 Степен Рамна Глава, Филипс Диск,

DEN 208.08

Од стока
Достапно.

Тема возен завртка препорачува за употреба во пластика. 18-8 нерѓосувачки челик обезбедува добра отпорност на корозија и сила.Passivated заврши зголемува природната отпорност на корозија од нерѓосувачки челик.Рамна глава има 82-степен конус-лого во облик на површината за употреба во countersunk дупки и рамен врв која одговара на рамна со споени површината.Филипс диск има x-облик слот дека прифаќа Филипс возачот и е дизајниран за да се спречи преку-затегнување.На 18-8 нерѓосувачки челик тема возен завртка за употреба во пластични има passivated заврши и 82-степен рамна глава со Филипс диск.На 18-8 нерѓосувачки челик материјал дава сила и нуди добра отпорност на корозија во многу средини.Материјалот може да биде малку магнетни.На passivated заврши зголемува природната отпорност на корозија од нерѓосувачки челик.Станот главата има 82-степен конус-лого во облик на површината за употреба во countersunk дупки и рамен врв која одговара на рамна со споени површината.На Филипс диск има x-облик слот дека прифаќа Филипс возачот и е дизајниран да им овозможи на возачот да се лизга надвор од главата, да помогне да се спречи над-затегнување и оштетување на конец или fastener.Тема сечење и конец возен завртки, два видови на само-прислушување завртки, се навој сврзувачки елементи што се создаде парење тема во ѕидот на дупка.Двете завртки се разликуваат еден од друг во начинот на кој тие се создаде теми.Тема сечење завртки намалување на ѕидот на дупка за креирање на нишка, создавање материјал чипови кои треба да се расчисти далеку од дупка за да спречите затнување.Тема возен завртки, исто така се нарекува тема формирање завртки, не се отстрани материјалот, но наместо притиснете против ѕидот на дупка да се менува материјал и форма на нишки.

За производот

Купувачите избираат и