• Свеж
Нсв NES1025 Универзална Надворешни/Внатрешни Тема Поправка Комплет NES1A, 2, 21, 22, 23, 24, 6-Парче

Нсв NES1025 Универзална Надворешни/Внатрешни Тема Поправка Комплет NES1A, 2, 21, 22, 23, 24, 6-Парче

DEN 13632.00

Од стока
Достапно.

УНИВЕРЗАЛНА ТЕМА ПОПРАВКА АЛАТКИ - една рака алатка за поправки инчен или метрички, десно или лево раце, груба или фини нишки.БРЗ ГОЛЕМИНАТА - нема потреба за caliper или теренот мерач за да се утврди дијаметар или нишка смета или тип.БРЗО ПРИЛАГОДУВАЊЕ - алатка прилагодува и брзо да се прилагодува на одредени дијаметар и на теренот на fastener тема.КАКО ДА се КОРИСТИ - за автоматски да ги брка добри теми и машина поправки оштетени теми.КВАЛИТЕТОТ МАШИНА - ножеви се изработени од High Speed Челик индукција појачани до 62 Rockwell (INT) и 58 Rockwell (ЛОКАЛ) за долговечноста на животот.Опис на производот НСВ 6-парче гајтан поправка поставени на двете надворешни и внатрешни тема употреба вклучува 2 надворешни и 4 внатрешни алатки, вклучувајќи NES1 A, NES2, NES21, NES22, NES23 и NES24. На Нсв 1А надворешни тема поправка има работен капацитет од 5/32 во. -3/4 во.На Нсв 2 има работен капацитет од 11/16 во. - 1-1/2 во.Исто така, на Нсв 21, Нсв 22, NES23 и NES24 внатрешни алатки имаат работен капацитет од 5/16 во. - 7/16 во., 1/2 во. - 5/8 во, 11/16 во. - 13/16 и во 7/8. - 1-1/4 во.Секој надворешната и внатрешната нишка поправка алатка доаѓа со 60 степен ножеви направени од челик, прекалени.НСВ Надворешната и Внатрешната нишка restorers се идеални алатки за заштеда на пари, време на одржување, водовод, градежништвото, земјоделството, автомобил поправка и многу други апликации каде што има компоненти со оштетен тема.Спореди трошокот за демонтирање дел, со цел да се поправи компонента со ИНСТАНТ поправка кои треба да се изведуваат со НСВ Надворешни и НСВ Interal тема restorers.Од Производителот НСВ - Нишката Поправка Експерти - Нсв тема поправка алатки се комплетна линија на алатки специјално дизајниран за поправка на било каков дефект на конец, како внатрешни така и надворешни.Нашиот патентиран алатки се универзални во дијаметар и на Теренот да му се даде на корисникот удобна, лесна за употреба, брз и ефикасен начин за секој случај на дефект на темата —во оваа ние сме експерти!.

За производот

Купувачите избираат и