• Свеж
BFTGS GM1312 Дигитален Термометар Dual-Канал Температура Дијагностички Алатка Тестер за К/J/T/E/R/S/N Thermocouple со LCD заднинско Осветлување

BFTGS GM1312 Дигитален Термометар Dual-Канал Температура Дијагностички Алатка Тестер за К/J/T/E/R/S/N Thermocouple

DEN 6007.20

Од стока
Достапно.

Електрични надомест функција обезбеди надоместок на thermocouple грешка во насока на подобрување на целокупната прецизност.За да се измери thermocouple J, K, T, E, N, S и R тип.Единица целзиусови степени и Целзиусови единица.Човековите центарот дизајн, лесно ракување.Двоен дисплеј со светлина покажува T1/T2) и комбинација на T1 и T2. Функции : Податоците се одржи и автоматско исклучување.Макс./ мин./ просечната вредност на мерење.LCD заднинско осветлување.Целзиусови степени и Целзиусови единица избор.Dual channel текст.Карактеристики : Мерен опсег : Ј-тип : -210°C до 1200°C (-346°F до 2192°F )К-тип : -200°C до 1372°C (-328°F до 2501°F )Т-тип : -250°C до 400°C (-418°F до 752°F ) E-type : -150°C до 1000°C (-238°F до 1832°F ) N-тип : -200°C до 1300°C (-328°F до 2372°F ) R и S-тип : 0°C до 1767°C (32°F до 3212°F )Резолуција : 0.1°C / °F

За производот

Купувачите избираат и