• Свеж
Мали Делови-1408FSH Челик Тема Сечење Завртка, Цинк Позлатен, Хексадецимален Главата, Дупчиња Диск, Типот F, 1/4-20 Тема Големина, 1/2 Должина (Пакување од 50)

Мали Делови-1408FSH Челик Тема Сечење Завртка, Цинк Позлатен, Хексадецимален Главата, Дупчиња Диск, Типот F,

DEN 282.72

Од стока
Достапно.

Тема сечење завртка со типот F точка е машина завртка теми кои коси надолу за да тап раб, и е погодна за тешки мерач лим, алуминиум, леано железо, месинг, и пластика.Челик често се користи во апликации каде сила е примарен.Цинк позлата отпорен на корозија и има рефлективна изглед.Хексадецимален главата стегната од страна со клуч, овозможување на употреба кога нема простор погоре за возачот.Дупчиња диск има линеарна слот за употреба со рамна сечилото на возачот.Челик тема сечење завртка има цинк позлата, Типот F точка стил, и хексадецимален главата со дупчиња диск.Типот F точка е погодна за тешки мерач лим, алуминиум, леано железо, месинг, и пластика.На завртката е машина завртка теми кои коси надолу за да тап точка со повеќе сечење на рабови и чип на кариес.Челик често се користи во апликации каде сила е примарен.На цинк позлата нуди отпорност на корозија и има рефлективна изглед.На хексадецимален главата има шест рамни страни дека клуч може да потпора да се сврти на завртката од страна, овозможување на употреба кога нема простор над главата за возачот.На дупчиња диск има линеарна слот за употреба со рамна сечилото на возачот.Тема сечење и конец возен завртки, два видови на само-прислушување завртки, се навој сврзувачки елементи што се создаде парење тема во ѕидот на дупка.Двете завртки се разликуваат еден од друг во начинот на кој тие се создаде теми.Тема сечење завртки намалување на ѕидот на дупка за креирање на нишка, создавање материјал чипови кои треба да се расчисти далеку од дупка за да спречите затнување.Тема возен завртки, исто така се нарекува тема формирање завртки, не се отстрани материјалот, но наместо притиснете против ѕидот на дупка да се менува материјал и форма на нишки.

За производот

Купувачите избираат и