• Свеж
SDFRRE HK-1000 БЕЛЕЊЕ на Заби Белење LED Светилка/Светлина, Педалот за гас

SDFRRE HK-1000 БЕЛЕЊЕ на Заби Белење LED Светилка/Светлина, Педалот за гас

DEN 15612.00

Од стока
Достапно.

100/240 Volt, 50/60 Hz.Светлината Излезна моќност : До 2000 m W/cm.Широк Спектар : 430nm ~ 490nm(Домаќин светилки) & 395nm ~ 415nm(заменик светилки). 5 минута пребројување со меморија, најдолго белење време е 30 минути.Затворен disposible обвивка, спречување на крстот - инфекција, чист и удобен,нека пациентот се чувствува му на бога.Белење на заби систем (Заби белење машина) : до-to-date кул светлина Заби Белење на Педалот за гас може да се конвертира електрична енергија во силна сина светлина.Кул сина светлина се активира на белење на гел и oxidizes пигмент на забите преку дентин цевки во најкусо време, за discoloring забите до блескаво бели и надворешно и внатрешно.На 30-минута процес обезбедува подобрување на пет до четиринаесет нијанси.Тоа не е сон за да се направи вашите заби да блеска со светлина.Белење на заби систем Карактеристики : * Висока ефикасност goose цевка дизајн, прилагодување агол по случаен избор, лесен за употреба. * Комбинација на висока моќност СИНА led диода. *Според пациентот услови, поставување на "низок, среден, висок" силата на три различни видови на белење. * Tunable белење време со микропроцесори-контролирани тајмер мемории. * Дигитален индикатор со аудио повратни информации. * Smart авто-одберете енергија : 100 до 240 Volts AC.50/60 Hz за глобална употреба. * Голема Брзина Мулти-Лак Заби Белење Систем. * Мали база големина дизајн, погоден употреба во стоматолошката клиника * Висока Униформност на Светлината на Излез * Високо чувствителни инфрацрвениот далечински управувач поставување на функцијата. * Затворен disposible обвивка, спречување на крстот - инфекција, чист и удобен,нека пациентот се чувствува му на бога. * 5 минути пребројување со меморија, најдолго белење време е 30 минута Спецификации : Широк Спектар : 430nm ~ 490nm(Домаќин светилки) & 395nm ~ 415nm(заменик светилки) Светло Излезна моќност : До 2000 m W/cm 100/240 Volt, 50/60 Hz Тежина : 4.2 Kg Max.Работни Радиус : 38cm.

За производот

Купувачите избираат и