• Свеж
Luxmeter, Светлина Метар МТ-30 Дигитални Лукс Метар LCD Екран Light Метар Животната средина Тестирање Illuminometer 0.1-200,000 Лукс 14X6X3cm

Luxmeter, Светлина Метар МТ-30 Дигитални Лукс Метар LCD Екран Light Метар Животната средина Тестирање Illuminometer

DEN 469.92

Од стока
Достапно.

Голем LCD Екран : На luxmeter има голем LCD екран кој може да прикаже светлината мерење вредности.Lock Функција : светлина метар illuminometer поддржува заклучување на екранот со функцијата и поддржува максимална/минимална мерни вредности.Автоматско кои се Движат На : лукс метар автоматско опсег на мерење и мерни палета на дигитални luxmeter може да биде вклучен рачно.Автоматско Затвори : Автоматско исклучување функција за 15 минути без работа, заштеда на енергија, инструмент автоматски ќе ги детектира батеријата, и покажуваат слаба батерија симбол за да ве потсети на корисникот за да го замените батеријата во времето.Примена : Широко се користат во фабрики, складишта, училишта, канцеларии, домови, уличното осветлување изградба, лаборатории и др.Карактеристики : 1. Оваа luxmeter има голем LCD екран кој покажува светлината мерење вредност. 2. Таа поддржува екран заклучување на функцијата, и максимум/минимум мерење вредност. 3. Автоматско кои се движат и мерење на опсег може да биде рачно вклучен. 4. Автоматски напојување-исклучување на функцијата во 15 минути без операција направи енергија-штедење. 5. Инструментот ќе се детектира автоматски батеријата, и да покаже слаба батерија симбол за да се потсети корисникот замена на батеријата во времето. 6. Тоа е широко се користат за фабрика, магацин, училиште, канцеларија, семејство, улична светилка изградба, лабораториски и така натаму.Спецификации : Модел : МТ-30 Measurement Range : 0.1~200,000 Лукс; 0.01~20.000 Евра Во странска валута Резолуција : 0.1 Лукс/0.01 Валутна Мерење на Точност : ±4% Земање на Фреквенција : 2 пати/сек.Единици : Лукс; Валутна Батерија Тип : 9 V батерија (НЕ се вклучени) Големина : 14*6*3cm/5.5*2.4*1.2 во Тежина : 130g(прибл.) Пакетот Вклучува : 1 x Luxmeter (батерија НЕ е вклучена) 1 x Упатството за Корисникот.

За производот

Купувачите избираат и