• Свеж
Marumi 77mm 77 Супер DHG УВ Филтер L390 MC Јапонија

Marumi 77mm 77 Супер DHG УВ Филтер L390 MC Јапонија

DEN 1006.80

Од стока
Достапно.

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе го замени или поправи тоа.Marumi бренд.Мулти-обложени L390 УВ Филтер.Апсорбира УВ зраците и го штити вашиот објектив.Тешко заштита : Обложување чувари од гребнатини.Направен во Јапонија.Marumi DHG филтри се специјално дизајниран за дигитални фото апарати.Дигитална камера е CCD и CMOS конвертирате светлата во електрични сигнали.Ова е причината зошто леќа внатрешна рефлексија, одблесокот, дух и некои други феномен се зголеми и ќе резултира во инфериорни во однос квалитет на слика, следствено.На Marumi DHG филтер може да се намали овој феномен и да се зголеми ефикасноста на вашиот објектив.

За производот

Купувачите избираат и