• Свеж
Мотори Регулаторот, Моторни Брзина Контролер 1600W ABS Школка Трајни Точни Анти Пречки за DC 10‑40V

Мотори Регулаторот, Моторни Брзина Контролер 1600W ABS Школка Трајни Точни Анти Пречки за DC 10‑40V

DEN 2208.00

Од стока
Достапно.

Сигурен Работен : изгледот на ПХБ е разумен и концизен, така е одличен анти пречки.Цврсти СТОМАЧНИ Школка : Здрав ABS школка може да им обезбеди заштита за внатрешните плочки на табла, издржливи.Лесен за Инсталација : Доаѓа со компактни димензии и мала тежина, инсталацијата е многу погодно.Моторни Контролор : Специјално дизајнирани за DC 10‑40 V мотори, на PWM регулатор на брзина обезбедува висока ефикасност.Прецизна Контрола : Точни контрола им овозможува стабилна работна изведба со голема сигурност, многу корисно.Функција : 1. Моторни Контролор : Специјално дизајнирани за DC 10‑40 V мотори, на PWM регулатор на брзина обезбедува висока ефикасност.2. Прецизна Контрола : Точни контрола им овозможува стабилна работна изведба со голема сигурност, многу корисно.3. Сигурен Работен : изгледот на ПХБ е разумен и концизен, така е одличен анти пречки.4. Цврсти СТОМАЧНИ Школка : Здрав ABS школка може да им обезбеди заштита за внатрешните плочки на табла, издржливи.5. Лесен за Инсталација : Доаѓа со компактни димензии и мала тежина, инсталацијата е многу погодно.Спецификација : Предмет Тип : Моторни Брзина Controller Material : ABS + PCBFunction : DC мотор за контрола на брзината, PWM контролер.Боја : Black Applicable Напојување : DC 10-40 VRated Струја : 40 А (максимална излезна струја).Фреквенција : 15000 Hz Control Моторни Напојување : 12 V : 480 W (максимум), 24 V : 960 W (максимум)36 V : 1440 W (максимум), 40 V : 1600 W (максимум)Аналоген Сигнал : 0-5 V / 0-20m A Пакет Листа : 1 x Моторни Брзина Controller Note : не го користете надвор напон и струја опсег.

За производот

Item Type:
Motor Speed Controller
Material:
ABS + PCB
Function:
DC motor speed control PWM controller.
Colour:
Black
Applicable Power Supply:
DC 10-40 V
Rated Current:
40 A (maximum output current).
Frequency:
15000Hz
Control Motor Power:
12 V:
480W (maximum), 24 V
36 V:
1440W (maximum), 40 V
Analog Signal:
0-5V / 0-20mA
Package List:
1 x Motor Speed Controller :
Do not use it outside the voltage and current range. :

Купувачите избираат и