• Свеж
RGM италијански Боја Сликарство Нож, 050 (RGHIC050)

RGM италијански Боја Сликарство Нож, 050 (RGHIC050)

DEN 2400.00

Од стока
Достапно.

Оваа RGM италијански сликарство нож карактеристики издолжена, дијамант во облик на сечилото со Притискање Дрво се справи во италијанското Знаме бои за додаде талент.Сечилото е произведен со висок квалитет на челик.Ергономски се справи.Флексибилни ножот се шири боја беспрекорно.RGM носи најдоброто од Италија со овие топ-продажната палета нож стилови кои функција шарени притисне дрво се справува во италијанското Знаме бои за додаде талент.На ножеви се произведени од високо квалитетен челик кој е специјално третирани за заштита на сечилото, како и подобрување на spreadability на боја.На ергономски рачки функција солидна месинг ferrules.Секој сечилото е умерен и земјата од страна на рака, за да се обезбеди доследна флексибилност и квалитет.За над 50 години, RGM е производство на истакнати ликовни уметник алатки дизајнирани за мајстори, професионалци и сериозни студентите.RGM исклучителна сликарство ножеви и алат за резба, sculpting и гравирање се изработени со највисок квалитет на материјали, по традиција на занаетчии и уметници.Со заживувањето на слика нож работа, RGM доведе авангардата, нудејќи иновативни форми и карактеристики кои принос нова функционалност за уметникот.RGM боја ножеви се достапни во голем број на над 250 модели.Секој калено челик сечилото е рачно земјата, обезбедување на сигурен флексибилност и spreadability.

За производот

Купувачите избираат и