• Свеж
Xiaoyztan 10 Компјутери KSD9700 75 целзиусови степени Bimetal Термостат, Нормално, Блиски NC Тип Temprerature Контрола Switch Единици за Houshold Applicances или Други Термички Проекти

Xiaoyztan 10 Компјутери KSD9700 75 целзиусови степени Bimetal Термостат, Нормално, Блиски NC Тип Temprerature

DEN 1269.60

Од стока
Достапно.

❶PACKAGE - 10 x 75℃ Нормално Затворен Bimetal Термостат. ❷INTRODUCTION - KDS9700 е термички прекинувач со правоаголна bimetal нормално затворен сензор на температура, широко се користи во почетниот пакет и rsquo; употреба на моторни и електрична опрема, како што е клима уред мотор, трансформатор, термички апарати, итн. ❸PRINCIPLES - Нормално, тоа е во слободна држава и контактите се затворени кога на електрични апаратот работи во нормална состојба.Кога температурата се зголемува до претходно температурата на работа, на bimetal лист скокови, пренос контакти се дејствува брзо, и на коло се прекинува. ❹FEATURES - Исклучувањето Температура : 75℃ / 167°F; Номинална Напон : 250 V; Струја : 5 A; Max Оценет.ДИМЕНЗИИ - Должина на Кабел : 65mm/ 2.6 инчи; Глава Димензија : 20 x 8 x 3мм / 0.79 x 0.31 x 0.12 инчен (L*W*T). ❺NOTICE - Ние постепено менување на производот бренд име за "Xiaoyztan", поради различни пратката серии, можете да го добивате нашиот стар бренд етикети.Немојте да се грижите, и само се идентификуваат продавачот "Brisky Врвот".Спецификации : Контакт : Нормално Отворен Оценет Напон : 250 V Струја : 5 A Изолација отпор : ≥100 MΩ Max Оценет Исклучувањето Температура : 75±5℃ Автоматско ресетирање температура : 53±14℃ Кабел Должина : 65mm / 2.6" Главата Димензија : 20x8x3mm / 0.79"x0.31"x0.12"(L*W*T) Напомена : 1. Ве молиме имајте на земјоделска фирма со инсталација површината на контролирана примена кога се инсталира.Ве молиме избришете спроведување силикон маснотии да се сетилните површина со цел да се осигура дејството на температурата сензори. 2. Никогаш нема да пропадне или да се деформира пластична или метална школка за време на инсталацијата со цел да се избегне какво било влијание на неговата ефикасност. 3. За производи кои се користат во коло на не повеќе од 5 A струја, ве молиме, изберете ја води со пресек на површината на бакар core паѓа within0.4-0.75 мм за конекција. 4.Овој производ не е погодна за топлина во воздухот, се однесува само на контакт топлина! (достапно обврзувачки жица, од железо жица, фиксни или 704 силиконска гума за фиксна) 5. Метална школка случај обвинет, работата не е погоден за вода. 6. Кога инсталацијата, за контрола на температурата се префрлите ќе биде clingy беше обвинет за инсталација на опрема за површината. 7. Контакт отпор : Кога контактот е затворена, контактирајте со отпорот помеѓу две контактите на термичката заштитник не треба да биде поголема од 30mΩ. 8. Електрични сила : се Применува основните синусен облик тест напон (ефективна вредност) со фреквенција од 50 hz помеѓу следниве делови на топлинска заштитник, и не треба да има flashover и дефект по 1 S.

За производот

Купувачите избираат и