• Свеж
Симпсон Силна Врска THD75700H 3/4 x 7 Titen HD Тешки Завртка Сидро за Конкретни / Ѕидани Tilt-up Верзија 5 по Кутија

Симпсон Силна Врска THD75700H 3/4 x 7 Titen HD Тешки Завртка Сидро за Конкретни / Ѕидани Tilt-up Верзија 5 по

DEN 527.76

Од стока
Достапно.

3/4" x 7".Користење со 3/4" Дијаметар Вежба Малку.Користење со 1-1/8" Клуч или Штекер. 5 по Кутија.Цинк позлатен, Јаглероден челик, топлина третираат.На Titen HD сидро е патентиран, висока јачина на завртка сидро за конкретни и ѕидани.Тој е дизајниран за оптимални перформанси и во двете разбиена и uncracked бетон; обврска дека во 2006 година ИБЦ места за пост-инсталиран подлога.На висока јачина, лесно да го инсталирате Titen HD сидро е тестиран и се прикажани за да се обезбеди извонредни перформанси во разбиена и uncracked бетонски под двете статички и сеизмички вчитување услови.Само undercutting, не-проширувањето карактеристики на Titen HD сидро направи идеален за структурните апликации, дури и при намалена работ на оддалечености и spacings.Се препорачува за трајно сува, внатрешни работи, не-корозивни средини или привремено надворешна употреба.На Titen HD завртка сидро 3/4 x 6 и 3/4 x 7 (модели THDT75600 H и THD75700 H) имаат 1" дел под главата што е unthreaded да дозволите инсталација во tilt-до ѕидот протези.

За производот

Купувачите избираат и