• Свеж
Челик Тема Возен Завртка за Пластика, Црна Оксид Заврши, Пан Главата, Ѕвезда Диск, #4-20 Тема Големина, 5/16 Должина (Пакување од 100)

Челик Тема Возен Завртка за Пластика, Црна Оксид Заврши, Пан Главата, Ѕвезда Диск, 4-20 Тема Големина, 5/16

DEN 275.04

Од стока
Достапно.

Тема возен завртка препорачува за употреба во пластика.Челик често се користи во апликации каде сила е примарен.Црна оксид заврши нуди лесна отпорност на корозија и подмачкување.Пан главата има рамна врвот и кратки вертикални страни со заоблени горниот раб.Ѕвезда уредот има шест-посочи вовлекување кој обезбедува голем контакт област, за возачот, отпорна на пропаѓање подобро од Филипс или дупчиња диск.Челик тема возен завртка за употреба во пластични има црна оксид заврши и пан главата со ѕвезда диск.Челик често се користи во апликации каде сила е примарен.Црна оксид заврши нуди лесна отпорност на корозија и подмачкување.Тавата главата има рамна врвот и кратки вертикални страни со заоблени горниот раб.Ѕвездата диск, исто така, повика на Torx се вози, има шест-посочи вовлекување кој обезбедува голем контакт област, за возачот, отпорна на пропаѓање подобро од Филипс или дупчиња диск.Ѕвезда вози бара употреба на Torx возачот за инсталација и отстранување.Тема сечење и конец возен завртки, два видови на само-прислушување завртки, се навој сврзувачки елементи што се создаде парење тема во ѕидот на дупка.Двете завртки се разликуваат еден од друг во начинот на кој тие се создаде теми.Тема сечење завртки намалување на ѕидот на дупка за креирање на нишка, создавање материјал чипови кои треба да се расчисти далеку од дупка за да спречите затнување.Тема возен завртки, исто така се нарекува тема формирање завртки, не се отстрани материјалот, но наместо притиснете против ѕидот на дупка да се менува материјал и форма на нишки.

За производот

Купувачите избираат и