• Свеж
Електроника Поправка Алатка за Полнење Чип Поправка Алатка Лепак Отстранување Нож Демонтажа Алатка за Поправка на Компјутер,ПРОЦЕСОРОТ,КОМПЈУТЕР,Лаптоп,Телефон,?

Електроника Поправка Алатка за Полнење Чип Поправка Алатка Лепак Отстранување Нож Демонтажа Алатка за Поправка

DEN 239.76

Од стока
Достапно.

1.【Висок Квалитет】 За електроника ентузијасти, не постои ништо посреќни отколку да се има сет на професионалната електроника поправка алатки, 8-во-1 сет на ПРОЦЕСОРОТ демонтажа crowbar, висока температура отпор, без деформација, и брзо може да се оддели калај. 2.【Сите-Во-Едно Дизајн】едно парче дизајн на ножот и на справи со избегнува демонтажа и монтажа на ножот, и може да се користи во двете насоки, за да зачувате простор за складирање. 3.【Мулти-Цел】чип repair алатката може да се размонтираат чип, отстранување на работ лепак, и Тоа исто така може да scrape рампа.Тоа има карактеристики на висока цврстина, висока температура отпор, и не-лепење. 4.【Достапни Објекти】поправка на Електронски средства може да се отстрани мобилен телефон ПРОЦЕСОРОТ/компјутер, ПРОЦЕСОРОТ/SSD диск/флеш меморија/закривен екран/BGA и други чипови. 5.【По Продажба】5.Имаме совршена услуга по продажбата.Ако вашиот Лепак Отстранување Knifes беа скршени или имаш неисправни, најслободно контактирајте со нашата служба за корисници на тимот, тие ќе ви послужи ентузијастички.Демонтажа Алатка Податоци : Боја : сребрена Материјал : не ' рѓосувачки челик Количина : 8pcs/set Пакет листата : 8pcs/set CPU IC Лепак Смена Инструкции : 1 : Кога отстранување на чип, првиот чистење на работ лепак во долниот нож позиција и црна лепак околу чипот.Температурата 392℉ 2 : топол воздушен пиштол е отворена за 302℉, и брзина на ветрот од големи tuyere е 60. Главниот одбор е претходно загреана за 2 минути 3 : Замена на топол воздух пиштол со мала глава, пак на температурата да 662℉, удар по нож позиција за 10 секунди, а потоа се тресат тоа лево и десно за да ја вметнете во дното на чип answer : ___________________________ Note : Кога нож не може да биде вметната додека тресење од страна на страна, тоа значи дека таму е уште калај точка која не се стопи.По топење, можете лесно да го вметнете нож 1. Ве молиме дозволено 1-3мм разлики поради прирачник за мерење, ви благодариме за разбирањето! 2. Поради разликата помеѓу различни монитори, ве молиме да се разбере дека на сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.

За производот

Купувачите избираат и