• Свеж
IRIScan Книга 3 Боја На Документ Слика Рачен Пренослив Мобилни Боја Скенер - Црвена

IRIScan Книга 3 Боја На Документ Слика Рачен Пренослив Мобилни Боја Скенер - Црвена

DEN 2410.80

Од стока
Достапно.

Cordless, батерија-погон и многу лесен.Носат насекаде.Идеален за скенирање на книги, списанија & весници. 300/600/900 dpi резолуција на скенирање, скенирање на ветер : 2 Sec. За Б&W документ/ 3 Sec. За боја документ.Директно скенирање на PDF и JPEG, спаси скенира врз micros картичка (вклучена), екран во боја (што преглед на скенирани слики).Напојува со 3 AAA алкална батерија, state-of-the-art OCR софтвер, прочитајте ирис Про 12, конвертирате било хартија документ, PDF или слика датотека во уредување на Канцелариски документи(word, Excel, outlook, ).Во светот OCR решение - 137 признати Јазици (вкл.Азија и на арапски јазик! ), се создаде Хипер компресиран PDF датотеки, идеален за архивирање и споделување преку е-маил.Вие слајд, тоа скенира.Iriscan книга 3 Црвено е пренослив скенер кој ви овозможува да скенирање книги и списанија, во секое време, насекаде и без расцепен страници се исклучи.Едноставно се тркалаат на вашиот пат низ документот, и вашиот скенирање ќе се зачувуваат автоматски на обезбедени micro SD картичка и е подготвен да биде префрлен во вашиот PC или Mac.Еднаш се врати дома или во канцеларија, на скенирани документи, автоматски се претвори во едитирање на документи од страна I. R. I. S' предводник на OCR софтвер, прочитајте ИРИС Про 12.

За производот

Купувачите избираат и