• Свеж
Жица Тема Инсерти, Жица Тема Вметнете Поправка Орев Комплет Hread Поправка Ракав Тема Поправка Вметнете Комплет за Механичка Опрема за Автомобили за Воздухопловство

Жица Тема Инсерти, Жица Тема Вметнете Поправка Орев Комплет Hread Поправка Ракав Тема Поправка Вметнете Комплет

DEN 2287.20

Од стока
Достапно.

На завртката ракав може да се користи за да конвертирате помеѓу метрички и кралскиот тема дупки, кој е лесен и брзо. 304 нерѓосувачки челик има добра отпорност и не е лесно да се скрши, кога поправка на тема дупки.Жица навој ракавот е женска тема fastener со одредени еластичност, која може да ја подобри врската сила на нишката.Темата големината е стандардна, темата е јасно, и тоа ќе биде повеќе точни за темата лизгачки заб реставрација.Поправка орев е главно се користи во воздухопловството, автомобили, светилки, калапи, механичка опрема и други видови на производство полиња.Функција : 1. Жица навој ракавот е женска тема fastener со одредени еластичност, која може да ја подобри врската сила на нишката.2. Темата големината е стандардна, темата е јасно, и тоа ќе биде повеќе точни за темата лизгачки заб реставрација.3. 304 нерѓосувачки челик има добра отпорност и не е лесно да се скрши, кога поправка на тема дупки.4. На завртката ракав може да се користи за да конвертирате помеѓу метрички и кралскиот тема дупки, кој е лесен и брзо.5. Поправка орев е главно се користи во воздухопловството, автомобили, светилки, калапи, механичка опрема и други видови на производство полиња.Спецификација : Предмет Тип : Жица Тема Insert Material : SUS304 Model : M10 x 1.5 Тема Спецификација : M10 x 1.5 надворешен Дијаметар Пред Инсталација : Прибл. 12-12.5 mm / 0.47-0.5 in Drill Малку Дијаметар : Прибл. 10.5 mm / 0.4in1 D Должина По Инсталацијата : Прибл. 10мм / 0.4 во;Број на се Врти Пред Инсталација : 51.5 D Должина По Инсталацијата : Прибл. 15mm / 0.6 во;Број на се Врти Пред Инсталација : 8.12 D Должина По Инсталацијата : Прибл. 20mm / 0.8 во;Број на се Врти Пред Инсталација : 11.22.5 D Должина По Инсталацијата : Прибл. 25мм / 1in;Број на се Врти Пред Инсталација : 14.23 D Должина По Инсталацијата : Прибл. 30мм / 1.2 во;Број на се Врти Пред Инсталација : 17.3 Жица Тема Вметнете Модел Опис : На Пример : M3 x 0.5 x 1.5 D, што значи дека по завртки сет е завршен, женски темата е М3, теренот е 0.5, а должината е 1.5 D (должина е 1.5 пати во дијаметар, што е, 1.5 x 3=4.5 mm ), должината тука се однесува на должината по инсталацијата.Жица тема инсерти се, исто така, се нарекува навој sheaths, од не ' рѓосувачки челик навој ракави, жица ракави, и протези.Тие се еден нов вид на внатрешен навој сврзувачки елементи направени од високо-сила, со висока точност дијамант во облик на крст-дел челична жица; во алуминиумска al.

За производот

Item Type:
Wire Thread Insert
Material:
SUS304
Model:
M10 x 1.5
Thread Specification:
M10 x 1.5
Outside Diameter Before Installation:
Approx. 12-12.5mm / 0.47-0.5in
Drill Bit Diameter:
Approx. 10.5mm / 0.4in
1D Length After Installation:
Approx. 10mm / 0.4in;
Number of Turns Before Installation:
5
1.5D Length After Installation:
Approx. 15mm / 0.6in;
Number of Turns Before Installation:
8.1
2D Length After Installation:
Approx. 20mm / 0.8in;
Number of Turns Before Installation:
11.2
2.5D Length After Installation:
Approx. 25mm / 1in;
Number of Turns Before Installation:
14.2
3D Length After Installation:
Approx. 30mm / 1.2in;
Number of Turns Before Installation:
17.3
Wire Thread Insert Model Description:
For Example
Wire thread inserts are also called threaded sheaths, stainless steel threaded sleeves, wire sleeves, and braces. They are a new type of internal threaded fasteners made of high-strength, high-accuracy diamond-shaped cross-section steel wire; in aluminum al :

Купувачите избираат и