• Свеж
ZYM119 Мини 5A 90W PWM 12V DC Мотор Брзина Контролер Модул DC-DC 4.5 V-35V Прилагодливи Регулатор на Брзина за Контрола на Гувернерот се Префрлите 24V Коло

ZYM119 Мини 5A 90W PWM 12V DC Мотор Брзина Контролер Модул DC-DC 4.5 V-35V Прилагодливи Регулатор на Брзина

DEN 840.00

Од стока
Достапно.

Сигурен и погоден за широк спектар на употреба.Висока реализација ефикасност, едноставна за регулирање на работата.Оперативен напон : DC4.5 V-35 V.Излезна струја : 0-5 A.Излезна моќност : 90 W (max).Големина : 30мм x 26mm 14mm x (Без Рачка)Мерки на претпазливост : DC мотор гувернерот на текст е DC, не може директно поврзан со AC (на пример : дома 220 V AC), во спротивно тоа ќе горат!DC напојување позитивни и негативни терминали не обратно, инаку гувернер може да бидат оштетени.Моторот може да биде позитивен или негативен, кога насока на работење и очекувања не се совпаѓаат, можете да ја прилагодите линија цел да ја промените насоката.Прилагодување на potentiometer knob за промена на гувернерот излез должност циклус, моторни брзина промени.Пакет се Вклучени : 1 x PWM DC Мотор Брзина Контролер.

За производот

Купувачите избираат и