• Свеж
ПРО Дигиталниот HGX Ултравиолетови (УВ) Филтер - 77mm

ПРО Дигиталниот HGX Ултравиолетови (УВ) Филтер - 77mm

DEN 828.24

Од стока
Достапно.

Promaster 77mm УВ Дигитални HGX Филтер.На PROMASTER Дигитални HGX УВ филтер ја апсорбира ув зраците кои често го прави отворено фотографии нејасен и indistinct.Тоа е мулти-цел ред-времето филтер за боја, како и црни и бели фотографии и исто така служи како постојан леќа заштитник.PROMASTER Дигитални HGX филтри се најнапредните оптички филтри достапна денес за дигитална фотографија со : Следната Генерација на Дигитални Анти-Одраз Мулти Слој Специјално формулиран за да се минимизира внатрешна рефлексија создадена од страна на CCD и CMOS сензори во дигитални SLR.REPELLAMAX Елемент Отпорни Слој Овој ЕКСКЛУЗИВЕН PROMASTER слој repels влага, отпечатоци од прсти, прашина, нечистотија, и валкано да се обезбеди најостро слики possible Hardened Оптичко Стакло Ултра појачани оптичко стакло е отпорен на гребење на површината и да се залага за повеќето интензивна употреба.Низок Профил, Анти-Рефлективен Рамка Ултра тенок низок профил рамка помага да се спречи vignetting на супер широк дигитален формат леќи.На сатен-како мазна завршница помага да се минимизира рефлектира светлина.Црна Rimmed Стакло На надворешниот раб на филтер на стакло е третирана со посебни црно мастило.

За производот

Купувачите избираат и