• Свеж
Диви Essentials Движење Олесни Чисто Етерично Масло Синергија Мешавина 2 Пакет - 10ml, Формула за Движење Мачнина, Гадење, проблеми со Стомакот, Вртоглавица, Вртоглавица, м?

Диви Essentials Движење Олесни Чисто Етерично Масло Синергија Мешавина 2 Пакет - 10ml, Формула за Движење

DEN 412.80

Од стока
Достапно.

100% Чиста Терапевтски Одделение, "Движење Олесни" Синергија Мешавина Етерично Масло 2 Пакет.Undiluted.Слатка и решавање арома. "Движење Олесни" е комерцијален Црн Пипер, Лаванда, Портокал, Пачули, Пеперминт и Ylang Ylang етерични масла.Дифузна секогаш кога seascikness, carsickness или било какви други патнички болест поставува.Исто така одлична за гадење, решавање на желудникот и вртоглавица симптоми, дури и кога не патувате.Бидете сигурни да се донесат некои со вас на крстарење или одмор!.Сите наши масла и мешавини се чисти и undiluted терапевтски одделение етерични масла. "Движење Олесни" е нашиот комерцијален синергија мешавина комбинација на Црн Пипер, Лаванда, Портокал, Пачули, Пеперминт и Ylang Ylang етерични масла со зачинета уште слатка, и решавање арома.Одлично за било каков вид на патување или за движење болест, тегоби во стомакот, гадење, вртоглавица или вртоглавица.Бидете сигурни да се донесе вашиот Движење Леснотија на нафта или inhalers со вас за вашиот следен одмор или крстарење.Или да задржи некои во вашата торба преку ноќ како што никогаш не се знае кога патуваат болест грешка може да те удри или на еден од вашите најблиски.Одлично за морска болест, автомобил болест, авион, воз, итн.Можете да дифузна ова масло или се меша со превозникот масло и се применуваат зад ушите или на вашиот вознемирен стомак за брзо и смирувачки олеснување.Оваа мешавина, исто така, има многу пријатен мирис кој ќе ги стимулира вашите сетила.Сите на нашиот комерцијален синергија мешавини се внимателно стокмено да вклучуваат само право масла за да се постигнат максимални ефекти додека се уште има прекрасна арома дека ќе сакате да го користите секојдневно!Диви Essentials е САД базирана компанија која извори нашите масла од 30 различни земји за да се обезбеди за да се добие најдобар квалитет масла со неколку синџирот на снабдување прекини што е можно.Ова вклучува патување во области за процена на култури од лаванда во Бугарија да amyris во Хаити на портокали во Италија.Ние тест секој масло по пристигнувањето и тест секој масло двапати за да се осигура дека ќе го добиете најдобриот квалитет на Задоволство Гаранција : Основа, собрани и испратени од САД со 30 години работно искуство, Диви Essentials е горд да им понудиме на нашите етерични масла и додатоци со безусловна гаранција за враќање на парите.

За производот

Купувачите избираат и