• Свеж
Слободата Филтри за Воздух FAFP548900 Црна Пред-Филтер за Заеднички Случај IH се Комбинираат Мотор

Слободата Филтри за Воздух FAFP548900 Црна Пред-Филтер за Заеднички Случај IH се Комбинираат Мотор

DEN 1678.80

Од стока
Достапно.

Се протега на филтер за воздух сервисни интервали.Repels дожд и снег.Нема мерливи проток на воздух ограничување.Ув отпорни, да се загрози-доказ во замрзнување температури, отпорен на топлина до 450 степени.Филтри остатоци надолу премногу .005".Оваа пред-филтер се вклопува во текот на моторот филтер за воздух на многу случај IH комбинира.Тој е дизајниран да се вклопуваат во текот на следните филтри за воздух : Болдвин rs3926, случај 86998333, случај 243968a1, смазка пофини laf8769, mc Cormick mc243968a1, Wix 46811 и Доналдсон p548900. Нашата pre-филтри се наменети за подобрување на ефикасноста на било перформанси или изложени филтер за воздух.Пред-филтрирање е изградена со комерцијален полиестер мрежа со униформа micron отвори, да се третира со hydrophobic вода-отвратителен процес.Мрежа е УВ отпорни, филтри остатоци надолу за да .005", Е да се загрози доказ во замрзнување температури, и отпорна на топлина до 450 степени.Материјалот е пункција отпорни и има еластичност карактеристики дозволувајќи им на теми за да се вратите на оригиналната позиција во случај на теми биле погодени или да се префрли.Процесот на производство вклучува на заварени споеви за сила, или засилен индустриски одделение тема да се пополни игла дупки и да се намали потенцијалниот неуспех поени во материјалот.На врвот цвест користи специјализирани нишка и cording да се зајакне трајност на врвот.Пред-Филтри се дизајнирани за да го одврати од штетните остатоци, што сабо филтри за воздух, да го загрози врв воздушниот проток и коњски сили.

За производот

Купувачите избираат и