• Свеж
Sunlite MH250/T15/MOG 250-Вати Метал Halide T15 Крушка, име магнат База, Јасно

Sunlite MH250/T15/MOG 250-Вати Метал Halide T15 Крушка, име магнат База, Јасно

DEN 513.84

Од стока
Достапно.

материјал тип : Glass Metal.Број на модел : 03693-ДИН.Објектот Пакет Димензии : 2.0" L x 2.0" W x 10.4" H. Точка Пакет Тежина : 0.45 lb.Опис на производот Sunlite висок интензитет сијалици со празнење се совршени за надворешна осветлување и комерцијални ентериери.Овие енергетски ефикасни HID предните светла нудат исклучителна ефикасност, големиот боја препевот, имаат долг животен век и одличен лумен одржување.Овие 250 вати метал halide светилки имаат светла 21000 лумен излез.Тие се име магнат база (E39), T15 светилки со просечен животен век од 10000 часа.Употреба во уличните светилки, паркинг тела, периметар осветлување, и други комерцијални и индустриски осветлување апликации.ANSI Код M58. Потврдете ANSI Код за да се помогне да се одреди точниот сијалица за вашите тела и баласт што ги користи.Сијалица мерења се 1. 823 инчи во дијаметар, 9. 761 инчи висок.Од Производителот Sunlite висок интензитет на испуштање на средни и име магнат база светилки имаат подолг живот и се совршени за надворешна осветлување и комерцијални ентериери.Овие енергетски ефикасни HID предните светла нудат одлична боја препевот, имаат долг животен век и одличен лумен одржување.Оваа Sunlite 250-вати КРИЕШЕ метал halide име магнат база T15 сијалица нуди 21000 lumens на светлината на излез и има просечна номинална живот на 10000 часа.

За производот

Купувачите избираат и