• Свеж
Razer Прстен Светлина 12 Вистинската Светлина: Индивидуализира Светлосен Спектар - се Прилагодува Осветленоста - Флексибилни Монтажа Options - Tripod Планината -USB 2.0 - Дизајн?

Razer Прстен Светлина 12 Вистинската Светлина: Индивидуализира Светлосен Спектар - се Прилагодува Осветленоста

DEN 1919.76

Од стока
Достапно.

12" Прстен Светлина : Домување 192 Led диоди, кој произведува вашиот идеален светлосен интензитет, нејзината светлина поминува низ бела diffuser за да се осигура вашата поток добива светла, дури и осветлување најде во професионално студио settings.Индивидуализира Светлосен Спектар : Со само еден удар на еден switch, можете да изберете помеѓу топло бела (3000 K), избалансирани бела (4500 K), или кул бело (6500 K) на ѕвонење за да се подобри целокупниот изглед и чувство на вашата конфигурација.Се прилагодува Осветленоста : Без оглед на вашата соба поставување или време од денот, да се добие идеална количина на осветлување за вашиот стрим со контролирање на светлина е сила од 10-100% .Флексибилни Монтажа Опции : Razer Прстен Светлина доаѓа со две swappable прилози за најдоброто од двата света : на топката главата планината за веб-камери кога стриминг на КОМПЈУТЕР и телефон носителот кога стриминг на мобилен.Tripod Стои : На Razer Прстен Светлина, исто така доаѓа со компактен tripod застане, па можете да го инсталирате веднаш да постоечки setup-без да купат повеќе опрема.Ако стриминг е вашата работа, тогаш да ги искористи центарот на вниманието со Razer Прстен Светлина—12" USB LED прстен светлина наменета за студио-квалитет поток осветлување на КОМПЈУТЕР и мобилен телефон.Со прилагодливи settings и флексибилни монтажа опции, тоа е време да ги споделите со навивачите го видите во вашето најдобро светло.

За производот

Купувачите избираат и