• Свеж
Француски Притиснете кафематот 34oz француски Притиснете Чаша Чај Создателот Задебелена Borosilicate Стакло BPA Free со Лажица и Четка

Француски Притиснете кафематот 34oz француски Притиснете Чаша Чај Создателот Задебелена Borosilicate Стакло

DEN 479.76

Од стока
Достапно.

Францускиот притиснете кафематот донесува нерѓосувачки челик ултра-фини филтер екран, кој може целосно да филтер кафе и одделни слоевита, обезбедување на вас со вкусни кафе и да уживаат во забавата време со кафе.Притиснете кафематот : само додадете кафе во прав, топла вода, полека, притиснете надолу, француски притиснете може да ја зготвиле купот на миризливи кафе за само неколку минути.Притиснете кафематот стакло : стакло кафе чај создателот внатрешна тенџере е направен на топлина-отпорни, киселина и алкално отпорни на високи borosilicate стакло, која може да издржи -20℃~150℃.Тоа не содржи олово и кадмиум тешки метали во еден момент вишок, и не ќе имаат корист од штетни материи поради висока температура.Француски притиснете кафе чај производител со повеќе намени : парична Казна филтер дизајн не само што може да пијалак кафе, но исто така и пијалак чај, но, исто така, направи чисто млеко да се направи Американскиот чисто кафе, cappuccino, пијат кафе, направи чај, и да се направи млеко. 34oz капацитет кафе притиснете : Тоа може да пијалак 8 чаши кафе или чај, оваа големина кафе притиснете може да се задоволат потребите на 5-6 луѓе, за љубители на кафе, тоа е исто така одличен подарок.Опис на производот : Материјал : 304 од не ' рѓосувачки челик,стакло, Термичка отпорност на температура : -20℃-150℃ ,француски притиснете кафематот капацитет : 34oz / 1 L (5 чаша) Големина : 8.6 инчен*3.9 инчен Кутија : Притиснете кафематот, Четка, со Лажица , како да се користи 1. Место за готвење на сува, рамна, не се лизга површина.Држете го цврсто да се справи со, а потоа повлечете го клипот единица директно до надвор од садот. 2. Стави варено кафе во прав или лабава чај во тенџере. 3. Истурете топла вода (не врела) во тенџере.Оставете барем 1 инчен на просторот на врвот. 4. Промешајте кафе со пластична или дрвена лажица. 5. Место на клипот единица на врвот на садот.Свртете го капакот за да го затворите отворањето на фрлаат spout.Не притискајте за најмалку 4 минути. 6. Држете го тенџере се справи со цврсто и навалување на млазницата далеку од вас.Потоа, употреба на тежината на вашата рака да се применуваат благ притисок на врвот на knob полека да се намали клипот во кафематот вертикално.Минимален притисок произведува најдобрите резултати. 7. Свртете го капакот за да го отворите фрлаат spout, а потоа истурете го кафето во чашата.

За производот

Купувачите избираат и