• Свеж
Челик Тема Сечење Завртка, Цинк Позлатен Заврши, Хексадецимален За Миење Глава, Тип С, 1/2-13 Тема Големина, 1-1/4 Должина

Челик Тема Сечење Завртка, Цинк Позлатен Заврши, Хексадецимален За Миење Глава, Тип С, 1/2-13 Тема Големина,

DEN 122.64

Од стока
Достапно.

Тема сечење завртка со типот F точка е машина завртка теми кои коси надолу за да тап раб, и е погодна за тешки мерач лим, алуминиум, леано железо, месинг, и пластика.Челик често се користи во апликации каде сила е примарен.Цинк позлата отпорен на корозија и има рефлективна изглед.Хексадецимален за миење главата има прирабница за дополнителна контрола со парење површина и има шест рамни страни дека клуч може да потпора да се сврти од страна.Челик тема сечење завртка има цинк позлата, Типот F точка стил, и хексадецимален за миење главата.Типот F точка е погодна за тешки мерач лим, алуминиум, леано железо, месинг, и пластика.На завртката е машина завртка теми кои коси надолу за да тап точка со повеќе сечење на рабови и чип на кариес.Челик често се користи во апликации каде сила е примарен.На цинк позлата нуди отпорност на корозија и има рефлективна изглед.На хексадецимален за миење главата има шест рамни страни дека клуч може да потпора да се сврти од страна, овозможување на употреба кога нема простор над главата за шрафцигер.На страната делува како миење да се зголеми fastener е имајќи површината и дистрибуција на стегање сила врз поголема површина, со обезбедување на контрола и намалување на штета на парење површини.Тема сечење и конец возен завртки, два видови на само-прислушување завртки, се навој сврзувачки елементи што се создаде парење тема во ѕидот на дупка.Двете завртки се разликуваат еден од друг во начинот на кој тие се создаде теми.Тема сечење завртки намалување на ѕидот на дупка за креирање на нишка, создавање материјал чипови кои треба да се расчисти далеку од дупка за да спречите затнување.Тема возен завртки, исто така се нарекува тема формирање завртки, не се отстрани материјалот, но наместо притиснете против ѕидот на дупка да се менува материјал и форма на нишки.

За производот

Купувачите избираат и