• Свеж
VertiFree Привремено Ублажува Вртоглавица и Поддржува Внатрешното Уво Рамнотежа

VertiFree Привремено Ублажува Вртоглавица и Поддржува Внатрешното Уво Рамнотежа

DEN 1663.20

Од стока
Достапно.

SAFE повторно да се движи, тоа се нарекува субјективни вртоглавица.Ако тоа се чувствува како вашата околина се во движење, нејзините познати како цел вртоглавица.Симптоми на вртоглавица може да биде постојана или епизодни, трае од неколку минути до часови, понекогаш трае со недели или месеци.Заеднички симптоми вклучуваат гадење, вртоглавица, повраќање, внатрешното уво нерамнотежа, сензации на движења или дезориентација, присилна око движења или двојно визија, слабите екстремитети, потење, ѕвонење во ушите, lightheadedness, и проблеми балансирање.Заеднички вртоглавица симптоми може да бидат предизвикани од страна на услови, вклучувајќи ги, но не ограничувајќи се на внатрешното уво оштетување или течност нерамнотежа, менопауза, движење болест или височина болест, и мигрена главоболки.Verti Free е безбеден, ефикасен, не-зависност природен лек направен од 100% хомеопатски состојки.Бидејќи хомеопатските лекови не се познати несакани ефекти или за интеракции со други медицина или хербални суплементи, исто така, е безбеден за употреба за сите возрасти.Мајчин Лекови производи се направени од само со највисок квалитет, лабораторија-тестирани, суровини и состојки содржани во терапевтска доза од клиничките експерти во природни лекови.Тие се ослободени од додаде филери, како што се глутен, вештачки бои, вкусови, или конзерванси.Нашите хомеопатски состојки се природни и не содржат вештачки вкусови, бои, или да се додаде глутен.Сите наши состојки се наведени во Хомеопатски Фармакопеја на сад (HPUS).Од 2002 година, Мајчин Лекови е нудејќи им на најдобар природен, безбедни и ефикасни лекови на пазарот.Создадени во одговор на потребите на нашите клиенти за доверливи природни производи, нашата процесот на развивање на лекови комбинира истражување од нашиот тим од стручни билкари, naturopaths, и homeopaths со документирани податоци за традиционалната медицина и последните клинички истражувања на природни состојки.Нашите различни производствени процеси се обезбеди конзистентност, сигурност и моќ на сите наши лекови.Од целата билка широк Спектар метод на екстракција за нашите хербални суплементи на нашите природни хомеопатски лекови, направени во c GMP (моментален Good Manufacturing Practice)- објекти според највисоките фармацевтски стандарди.Се гарантира највисок степен на конзистентност, сигурност, и потенција.Нашите лекови никогаш не се тестираат врз животни.Земајќи холистички пристап кон здравјето значи со оглед на целата личност—кога еден дел е надвор од sync, целиот систем е нарушена.Слично на тоа, поттикнување на соодветни системски рамнотежа им помага на секој поединечен дел функција на подобро.

За производот

Купувачите избираат и