• Свеж
Парче - 10518 Керамички Занает Нож Тревите

Парче - 10518 Керамички Занает Нож Тревите

DEN 796.80

Од стока
Достапно.

Циркониум Оксид, клучот материјал во Парче керамика, е хемиски инертен, не-porous, не-стап и отпорна на киселини, сол, и ' рѓа.Распоредени во 30+ земји, Парче сечење алатки кои се користат од повеќе од половина на Fortune 1000 за намалување на повреди и намалување на трошоците со замена на опасни метал ножеви со патентиран Парче керамички-ножеви.Секој нож трае до 10x подолго од челик сечилото.Заоблени-совети за дополнителна безбедност, не-проводници, не-магнетни, никогаш не-rusts; хемиски инертен.Повеќе од половина Среќа-1000 користете Парче патентиран керамички нож кутија секачи и безбедност секачи како побезбедна алтернатива за опасни метал ножеви за намалување на повреди и намалување на трошоците во своето производство и работење.Парче керамички ножеви никогаш не рѓа.Парче керамички ножеви се исто така бесплатно од мазива и масла дека традиционалните метал ножеви бара за борба против предвремена rusting.Заоблени совет сечилото е дизајниран за употреба со Парче занает ножеви, scalpels, прецизност ножеви и безбедност капа занает секачи (секој се продава одделно).Нејзините природни работ на задржување користи прст-friendly мелење да се спротивстави на пирсинг на кожата, додека одржувањето на високиот квалитет своите перформанси.Хемиски инертен значи нема влијание или реакција со она што сте сечење, како и силна одбрана против штетни бактерии.Тие траат до 11x подолго од не ' рѓосувачки челик и благодарение на нашиот единствен производство и заострување на процесот, тие се побезбедни за да се одржи и да се користат во споредба со традиционалните метални ножеви.Со десетици милиони продадени единици ширум светот, Парче прави сечење подобро, побезбеден и со повеќе возбудливи со интегрирање на нова технологија и визионерски функционалност и дизајн.4 Двојно-еднострани керамички ножеви по пакет. 1% од Парче продажбата се донирани на фонд за истражување на Аутизам Lucile Пакард Децата Болница - предавање на Stanford Универзитетот.Циркониум оксид е nonsparking, nonconductive, nonmagnetic, хемиски инертен и никогаш не rusts.Направени од високо-технолошки Циркониум Оксид, Парче керамички ножеви се познати по нивната цврстина и трајност.Бавно-на-многу тап нож започнува на ефективна острина и ги задржува своите безбедно сечење на работ до 11 пати повеќе од челик за постојано се изедначи намалувања повторно и повторно.Повеќе, својот побезбедно работ ја елиминира потребата за посебни sharps располагање кутии. 1 Парче Керамички Нож = Најмногу 20 Метал Ножеви = Помалку Сечилото Промени = Помалку $$$ = Помалку Прекини = Помалку повреди + Едноставни Нема Алатка Нож Промена (Замена SKU# 10404 или 10408).Одговара на повеќето Занает се Справува + Побезбедно отколку традиционалните метал занает ножеви.Занает ножот е направен со 100 проценти циркониум оксид, напредна керамички материјал, за да обезбеди голем број на корисни опции кои се одделил од типичен челични ножеви.

За производот

Купувачите избираат и