• Свеж
Siemens 3TX7111-5PC03B Премиум Bifurcated Приклучок Во Реле, Плоштад База, Тесен, Механички Знаме, Притисни Да се Тестираат, Заклучување на Вратата Надолу, LED, 4PDT Контакти, 3А Контак?

Siemens 3TX7111-5PC03B Премиум Bifurcated Приклучок Во Реле, Плоштад База, Тесен, Механички Знаме, Притисни

DEN 157.68

Од стока
Достапно.

База стил.Контакт Аранжман.Контакт Оценка.Серпентина Напон.Изборни Функции (Основни, Premium и Premium Bifurcated).Siemens нуди широк спектар на plug-in релеи да ги исполни вашите индустриски потреби.Основниот стил релеи се најекономичен и се опремени со механички знаме индикатор само .Премиум стил релеи се целосно опремен со ЛЕД и механички знаме индикација, притисни да се тестираат копчето и обично latching задржете врата која обезбедува начин на активирање на контакти без примена на моќ на клиентите.Оваа можност е многу корисна за време comissioning и решавање на проблеми.Премиум Bifurcated стил релеи се идеални за ниска минимум задржување на сегашните барања на контакти.Типичен минимум задржување на сегашните за bifurcated контакти е 3m A наместо од 100m A.

За производот

Купувачите избираат и