• Свеж
uxcell KSD9700 Термостат, 60℃ Нормално Отворен Температура се Префрлите Термички Прекинувач, N. O 5A Метал Температура Контролор 2 парчиња

uxcell KSD9700 Термостат, 60℃ Нормално Отворен Температура се Префрлите Термички Прекинувач, N. O 5A Метал Температура

DEN 143.76

Од стока
Достапно.

Акција Температура : 60℃ ; Акција Тип : N. O (Нормално Отворен) ; Струја : 5 A 250 V.Предност : Контакт сензор, брзина динамичен тип, чувствителен, сигурен, стабилен акција температура, долг животен век, без лак феномен.Нормално Отворени : На оригинална состојба на контрола на температурата се префрлите контакт е отворен, и да се затвори кога ќе се уреди со покажувач на температурата надминува оценет температура.Карактеристики : KSD9700 температура контролер има карактеристики на малата големина, брзо акција, прецизна контрола на температурата, големи тековна контрола и долг животен век.Широко се користи во почетниот апаратот е моторни и електрична опрема, како што е клима уред мотор, трансформатор, термички апарати, итн.Нормално Затворени : Кога температурата паѓа до ресетирање на температура, термостат контакт може да биде поврзан повторно. (Ако го ресетирате температура не е достигнато, термостат контакт е, исто така, да се исклучи).Нормално Отворени : Кога температурата паѓа до ресетирање на температура, термостат контакт може да биде исклучен повторно. (Ако го ресетирате температура не е достигнато, термостат контакт е исто така поврзан).

За производот

Купувачите избираат и