• Свеж
LANTRO ЈС - DC9‑60V 20A Моторни Гувернерот, DC Мотор Брзина Контролер, Поддршка за Напред и Рикверц Ротација 0-

LANTRO ЈС - DC9‑60V 20A Моторни Гувернерот, DC Мотор Брзина Контролер, Поддршка за Напред и Рикверц Ротација

DEN 1360.80

Од стока
Достапно.

【Спецификации】Брзина Регулатива Тип : Тековната Регулатива; Брзина на Вредноста Опсег : 0-100% ; Работна Фреквенција : 25 KHZ; дебела сина линија е позитивниот пол на моторот, и густа зелена линија е негативниот пол на моторот. 【Предност】предноста на користење на пулс ширина модулација (PWM) за затемнување/брзина регулатива е дека енергијата на напојување може да биде целосно искористена и на коло ефикасност е на високо ниво. 【Апликација】На контролорот може да се користи за четка мотор за контрола на брзината, затемнување на вредноста, итн.во ВАШИНГТОН кола. 【Напред и Рикверц Ротација】На моторни одбор за контрола може да се прилагоди на брзината на моторот преку potentiometer; го поддржува насока на стрелките на часовникот/стрелките на часовникот ротација на вредноста. 【Жици Правило】Погодно жици, густа црвена жица за позитивниот пол на напојување, дебела црна жица за негативниот пол.Спецификација : Предмет Тип : Моторни Гувернерот Материјал : Алуминиум Влезен Напон : DC9-60 V Максимална Струја : 20 A Континуирано Напојување : 1200 W Брзина Регулатива Тип : Тековната Регулатива Брзина на Вредноста Опсег : 0-100% , Работна Фреквенција : 25 KHZ, Поддршка за Напред и Рикверц Ротација Цел : DC Мотор, Возачот Може да Се Користи за Четка Моторни Брзина на Вредноста, Затемнување на Вредноста, Итн.во ВАШИНГТОН Кола Пакет Листа : 1 x Моторни Гувернерот Забелешка : влезен напон мора да се разликува помеѓу "+" и "‑", инаку тоа ќе бидат уништени.

За производот

Купувачите избираат и