• Свеж
Dometic SeaStar Про Outboard Цревото за Полнење, HO5722, Kevlar Засилен, 22ft.

Dometic SeaStar Про Outboard Цревото за Полнење, HO5722, Kevlar Засилен, 22ft.

DEN 3703.44

Од стока
Достапно.

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ : НЕ СЕ НАМАЛИ OUTBOARD ХИДРАУЛИЧНИ ЦРЕВА.ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ : Sea Star ПРО Кормилото Системи БАРААТ употреба на Sea Star ПРО (1500 psi) засилен Kevlar Црева САМО.Обезбеди доволно црево должина за да се овозможи целосна непрекинато волан движење вклучувајќи ги намали и за навалување на столбот.Sea Star ПРО Хидрауличен Управувач Црево е дизајниран да ја надмине SAE и ABYC спецификации и да се обезбеди прецизно управување контрола не е постигнат со хидраулични индустриски стандард црева. 40-метарски црево колекции се посебна цел само.ОПШТИ СОГЛЕДУВАЊА : • Во повеќето хидрауличен управувач инсталации, цилиндар тело се движи, како на мотор, outdrive или tiller рака е изразена.Ова ќе го уништи снег. • Outboard црева се обезбедени со пред-прилог црево фитинзи на двата краја.Дизајниран да ја Надмине SAE и ABYC Спецификации и да се Обезбеди Прецизно Управување Контрола не е Постигнат со Хидраулични Индустриски Стандард Црева.водот или издувни компоненти), или во високо корозивни средини како што се батерија гасови или електрични конекции.Ако вашиот splashwell е оценет за двоен мотор апликацијата или сте монтирање на мотори на гил заградата мора да се обезбеди доволно волан црево да монтирам или твин или еден мотори.Sea Star ПРО HO5722 Kevlar Засилен Хидрауличен Управувач Црево Комплет вклучува две (2) за 22-Метарски Црева.Во СИТЕ апликации, хидраулични црева/цевки треба да бидат обезбедени по рутирање на патот каде што е можно и не треба да биде дозволено да се откажам слободни во која било област каде што тие може да стане безбедност опасност.Sea Star Решенија' (Порано Teleflex Морски) е Лидер во Морските Волан Технологија.Inboard или Sterndrive волан инсталации кои користат 3/8" бакар или екструдиран најлон цевка мора да има swaged хидраулични црева за полнење (Дел Број HF5508) помеѓу управниот цилиндар и цврсти цевка за да се обезбеди флексибилна конекција.Со цел да се спречи црево kinking, виткајте restrictors се доставени на крајот на секоја цевка во комплет.На крајот на цревото со наведнуваат restrictor е да биде прикачен на цилиндар.Обичај Мулти-Слоевит Композитни Дизајн со Kevlar Засилување за Сила.Тие се дизајнирани за да се надмине SAE и ABYC Спецификации и да се обезбеди прецизно управување контрола не е постигнат со хидраулични индустриски стандард црева.КАРАКТЕРИСТИКИ : • Прилагодено Мулти-Слоевит Композитни Дизајн со Kevlar Засилување за Силата • Конструиран за да се обезбеди Управувачот со Многу Ниска Термичка Експанзија Својства • Kink и Отпорни на Абразија • Фабрика Swaged Солидна Фитинг Врска со О-Прстен Печат • Метал на Метал Копија на Основните Печат • Колекции (две еднакви должини на црева по комплет) се достапни во 2', 3', 4' 5' должини И во 2' зголемувања од 6' 30'.НЕ се инсталира црева во таков начин tht тие стануваат се изложени на висока топлина области како што се мотор компоненти (јас.

За производот

Купувачите избираат и