• Свеж
BETOOLL 9pcs Жица Долга Стигнат до Црево Стегач Клешти Поставите мазут Вода Црево Авто Алатки

BETOOLL 9pcs Жица Долга Стигнат до Црево Стегач Клешти Поставите мазут Вода Црево Авто Алатки

DEN 1223.76

Од стока
Достапно.

9pcs Црево Стегач Клешти Сет : Вклучува долго-стигне до cabled црево стегач клешти, Clic-R тип јака клешти, зглобот на вилицата бенд клип и пролет жица клип клешти, редовни и аглеста рамен бенд црево стегач клешти, црево отстранување клешти, dual-на чело со шрафцигер, и црево кука.Надградба Дизајн : сите клешти изградени со висок квалитет на јаглероден челик и ПВЦ, термички обработени алатка тела можат ефикасно да го издржат истиснување со висока цврстина.Покрај тоа, electrophoretic слој техника подобрува корозија и ' рѓа отпор.Против Пролизгување се справува со Мат Текстура е ергономски дизајниран и повеќе се лизга отпорни од PVC се справи.Заклучување Дизајн : 5 пролет-менгеме клешти може да се заклучи од ratchet заклучување на уредот кој има стегачот во отворена позиција, која ги зачувува вашите прсти од несреќи и повреди, слободни вашите раце и да се забрза вашиот поправка работа.Широка Примена : Специјално користи за монтажа и демонтажа на различни црева како гориво линија, меки масло цевки, флексибилна цевка за вода, радијатор црево, coolant црево, итн.во househood, механички и електрични одржување, поправка на авто сервис и други области.Лесен за Употреба & Складирање : Доаѓаат со инструкции за тоа како да го користите секој тип на клешти.Автомобилската црево стегач клешти собата е опремена со кутија за складирање, лесен за транспорт, безбедно складирање и брз организација.

За производот

Купувачите избираат и