• Свеж
NTE Електроника R51-1D40-24F Серија R51 Автомобилската Реле, Прирабница Планината, SPST-НЕМА Контакт Аранжман, 0.250 Брзо се Поврзете Терминал, 1.6 W Моќ, 50 Amp, 24VDC

NTE Електроника R51-1D40-24F Серија R51 Автомобилската Реле, Прирабница Планината, SPST-НЕМА Контакт Аранжман,

DEN 181.44

Од стока
Достапно.

0.250" (6.35 mm) Брзо се Поврзете Терминали.Индустриски Стандард Pinout.SPST & SPDT Верзии.Стандардна Верзија е IP54 Прашина и Поздравниот Заштитени.Целосна Функција Релеи кои нудат "на Едно Решение" за ваша Моќ за Систем за Управување.

За производот

Купувачите избираат и