• Свеж
МОБ Осветлување 47760 MVR175/U 175 вати Метал Halide Сијалица

МОБ Осветлување 47760 MVR175/U 175 вати Метал Halide Сијалица

DEN 1238.40

Од стока
Достапно.

БЕЛА СВЕТЛИНА, МЕТАЛ HALIDE СВЕТИЛКИ : МОБ Мулти-Пареа светилки нудат подобрување на бела светлина над висок притисок натриум (HPS) светилки.00, Почетна Lumens [Typ] : 13,600.Сијалица ефикасноста се мери во lumens по вати (LPW). Опис на Производот Висок Интензитет на Испуштање на Висок Притисок, Натриум, 200 Вати, 22000 Lumens (Почетна) - ED18, 2100 K Боја Температура, 24000+hr Оценет Живот, Боја Рендерирање Индекс : 22.00, Светилка Куќиште Тип (А) : Прилог тела само, Светлина Центар Должина (LCL) : 5.МОБ за секоја апликација.

За производот

Купувачите избираат и