• Свеж
DC 4V-6V 5V 2-фаза 4-wire 6-жица Микро Stepper Моторни Возачот Контролер Одбор Мини Повлекува Моторни Г.С. CCW Контрола Модул Напред Назад

DC 4V-6V 5V 2-фаза 4-wire 6-жица Микро Stepper Моторни Возачот Контролер Одбор Мини Повлекува Моторни Г.С. CCW

DEN 213.36

Од стока
Достапно.

【Возачот Спецификации】 : диск DC напон е 4-6 V, која може да се напојува преку USB, 5 V мобилен телефон полначот и батеријата.Возење тековната 500m A max, ако повеќе отколку тековниот, не може да го стартувате моторот.PCB големина е 52*25*11mm/2.0*0.98*0.43 инч. 【Одговара Моторни】 : 2-фаза 4-жица/ 6-жица stepper мотор (може да се вози 3 V-24 V stepper мотор за да ги ротира, на моторни вртежен момент е различен). 【Работа на Владата】 : Stepper мотор, возачот може да го контролира напред/назад ротација на моторот.Притиснете едно време да се оди, не прес-не оди.Тоа е : секогаш ќе го притиснете копчето, моторот е се движат, отпуштете го копчето што е запрен.Назад исти!. 【Пакет Indcluded】 : 1x Возачот Одбор, 1x 2 Pin Моќ Кабел, 1x 4pin Plug-Кабел. 【Гаранција】 : Нашата прилагодливи брзина stepper моторни контролер има 120 дена гаранција, ако имате било какви прашања за овој производ, ве молиме слободно контактирајте со нас, ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогне да го решите вашиот проблем.Спецификација : влезна Моќност : DC4-6 V/500m A (директно може да се напојува преку USB) Возење Мотор : 2-фаза 4-жица или 6-жица моторни PCB Големина : 52*25*11mm / 2.0*0.98*0.43 инчен Кабел Должина : 200mm/7.87 инчен Работа Режим : притиснете едно време да се оди, не прес-не оди.Тоа е : секогаш ќе го притиснете копчето, моторот е се движат, отпуштете го копчето што е запрен.Назад на истата!Белешки : напојување за одборот треба да се поврзете на поларитетот правилно, или тоа може да ја оштети MCU.На MCU модел е : AT89 C2051. Од вкупно 15 IO пристаништа, само 3 возачот чипови се окупирани, 2 копчиња се окупирана, и 10 IO порти може да се користи и за други цели, како што се возење екраните, индикатор светла, сигнал за влез и излез, итн.. (Клиенти, кои ги разбираат еден чип технологија може програма слободно да се контролира ефект што сакате да постигнете!) Пакет се Вклучени : 1x Возачот Одбор 1x 2 Pin Моќ Кабел 1x 4pin Plug-Кабел.

За производот

Input Power:
DC4-6V/500mA (can be directly powered by USB)
Driving Motor:
2-phase 4-wire or 6-wire motor
PCB Size:
52*25*11mm / 2.0*0.98*0.43inch
Cable Length:
200mm/7.87inch
Work Mode:
press one time to go, do not press do not go. That is
Notes:
The power supply for the board should connect the polarity correctly, or it may damage the MCU.
The MCU model is:
AT89C2051. Of the total 15 IO ports, only 3 driver chips are occupied, 2 buttons are occupied, and 10 IO ports can be used for other purposes, such as driving display screens, indicator lights, signal input and output, etc...
(Customers who understand single-chip technology can program freely to control the effect you want to achieve!) :
Package Included:
1x Driver Board :
1x 2Pin Power Cable :
1x 4pin Plug Cable :

Купувачите избираат и