• Свеж
Emerson Таванот Фанови LK71LEDGBZ Килибар Пергамент LED Светло Тела за Таванот Фанови, ДОВЕДЕ до Низа

Emerson Таванот Фанови LK71LEDGBZ Килибар Пергамент LED Светло Тела за Таванот Фанови, ДОВЕДЕ до Низа

DEN 3840.00

Од стока
Достапно.

Позлатени Бронзени заврши таванот светилка нуди елегантна осветлување опција за вашиот прилагодлива Emerson фанови.Намалување на трошоците за енергија со lk GLO Серија Led диоди, нашите најдолго трае и повеќето енергетски ефикасни тавански вентилатор, светло тела.Вклучува 1, 16-вати ПРЕДВОДЕНА од низа за да додадете некоја возвишеното сјај.Овие таванот светлина тела мерка 12-1/2-инчи, широк од 4-1/2-инчи висок.Погоден за внатрешна таванот навивачите и за влажни локации (кога се користи со WLP100).На Килибар Пергамент LED светло тела мерки 12-1/2-инчи, широк од 4-1/2-инчи висок, и со својата тивко обоени стакло и Позлатени Бронзени заврши, тоа е класичен прилог на секој обожавател.Овие таванот светлина тела се погодни за внатрешна фанови или може да се користи на отворено во влажни локации како што се patios и verandas кога се користи со WLP100 тавански вентилатор.Вклучува 3 верзии на finial плочи за различни повлече синџир конфигурации (без дупка, 1 дупка & 2 дупка опции) и 1, 16-вати LED низа сијалица со купување на Килибар Магла светлина тела.

За производот

Купувачите избираат и