• Свеж
Дворот Тревник Sprinkler 4-Начин Криви Стрелката за Наводнување капка по капка Систем 3/5 Mm Црево Наводнување капка по капка Стрелка за Наводнување Комплет, со 2L/4L/8L Посто

Дворот Тревник Sprinkler 4-Начин Криви Стрелката за Наводнување капка по капка Систем 3/5 Mm Црево Наводнување

DEN 1474.08

Од стока
Достапно.

Тревникот градина црево sprinkler е вашиот идеален избор за irrigating courtyards, отворено тревници, пастирски, градини, фарми, земјоделско земјиште, итн. 1. Овој дел од надолна стрелка лавиринт, патот е долг и долго, тоа е ракета тело структура. 2. Ефективната притисок капки подеднакво. 3. Продирање наводнување заедно клипот за да се спречи ерозија на почвата или супстрат. 4. Притисокот надомест dripper се користи заедно како една континуирана линија.Се користи за косилка за наводнување, градина и зеленчук, поле за наводнување, покривот ладење и други лето растенијата наводнување.Погоден за мали, средни и големи potted растенија, елки, дрва, овошје основи, мост садови, вазни и други домашни градинарството.функција : 1. Овој дел од надолна стрелка лавиринт, патот е долг и долго, тоа е ракета тело структура.2. Ефективната притисок капки подеднакво.3. Продирање наводнување заедно клипот за да се спречи ерозија на почвата или супстрат.4. Притисокот надомест dripper се користи заедно како една континуирана линија.Зголемување на притисокот на штета и способност за да се спречи истекување.5. Поддршка на различни комбинации за да се задоволат различните потреби на нејзината изградба.Пакување : 20 сетови.

За производот

Купувачите избираат и