• Свеж
Electroline EDA-FT100 1-Порта (Сите Пристаништа Надолу) МИНИ Кабел Бустер/Засилувач Да се Подели OTA Антената На Повеќе Уреди (5-годишна Гаранција) - cableTVamps

Electroline EDA-FT100 1-Порта (Сите Пристаништа Надолу) МИНИ Кабел Бустер/Засилувач Да се Подели OTA Антената

DEN 479.76

Од стока
Достапно.

ОДЛИЧНА OTA - Засилувач - Целосно компатибилен со сите Дигитален и Аналоген Сигнал Формати, за Напред и Рикверц.Ја Зголемува Антена Сигнал.Лесна Инсталација.Компактен.Пасивни Се Врати.На EDA-FT100 е една порта Мини Форма Фактор на Пад Засилувач со сите пристаништа надолу.Тоа е најдобро да се користи во домовите каде што една линија се користи со OTA или дигитални сигнали и е доволен за да обезбеди добар сигнал нивоа за да сите претплатнички уреди, Дури и кога овој добивка се дели преку трупци кои се потребни да ги сервисира сите уреди.Овој засилувач е целосно компатибилен со сите сигнал формати, и аналогни и дигитални, на EDA-FT100 серија нудат ниски-бучава слика (3 d B) и многу рамни (±0.5 d B) зачестеност одговор.На Сите Пристаништа Надолу Карактеристика овозможува лесно/чиста монтажа во тесни простори.Овој засилувач е докажан квалитет со милиони EDA единици распоредени.

За производот

Купувачите избираат и